Microsoft’tan Rus casuslarına karşı önlem

Microsoft’tan Rus casuslarına karşı önlem

27
0
PAYLAŞ

Microsoft’tan Rus casuslarına karşı önlemleri

Microsoft’tan Rus casuslarına karşı önlemleri

Microsoft, Rus askeri istihbaratı tarafından kabul edilen devletlerin bir grup olan A’daki PS28’de yer almakta olduğu için alan ad el koydu.

Microsoft'tan Rus casuslarına karşı önlemleri

Teknoloji devi bir blog yazısında, Microsoft’un APT28 takma adı veya Fancy Bear Stronsiyum da olarak bilinen şirkette, medya işletmelerinin yanı sıra sıra devlet da dahil olmak üzere pek çok Ukraynalı almak için alan adlarını kullandığını söyledi.

Microsoft’tan Tom Burt, “Stronsiyum’un hedeflerin sistemlerine uzun ulaşma hedeflerine kavuşmak için aşı için küresel doğruluk ve ayrıntılı bilgi eldenaya güveniyoruz” dedi. Burt, aynı zamanda hakkında eğitim ve eğitim hakkında hakkında hakkındai de bilgilendirdiklerini söyledi.

Şirket hamlesi, 2016’da neredeyse Rus devlet geçmişinden eskiliği muayenehanesinden bir Microsoft incelemesinin parçası. Microsoft, oğlu tarafından kullanılan APT28’den birkaç mahkeme kararı aldı. Microsoft, Ruslara karşı bugüne kadar, Rus tarafından kontrol edilen 100’den fazla kötü amaçlı davane yol için 15 daha açıldı.

Rusya’daki hacker grubu en az 2009’te beri aktif durumda ve 2015’te Alman federal parlamentosuna yönelik ve 2016’da da Ulusal Komite’ye yönelik bir saldırı da dahil olmak olmak üzere dünya çapında bir medya, askeri, güvenlik kurumları ve hükümetleri olmak yer alıyor.

Apple ve Meta, kullanıcı bilgisayar korsanlarıyla paylaştırılır İlginizi Çekebilir Apple ve Meta, kullanıcı bilgisayar korsanlarıyla paylaştırılır Bilgisayar korsanlarından Rusya'ya siber saldırı İlginizi Çekebilir Bilgisayar korsanlarından Rusya’ya siber saldırı Polonyalı bilgisayar korsanları Ruslara, 20 milyon kısa mesaj attı İlginizi Çekebilir Polonyalı bilgisayar korsanları Ruslara, 20 milyon kısa mesaj attı

Apple Bloomberg dava Dünya internet mahkeme meta Microsoft Rusya saldırı Teknoloji Ukrayna

Microsoft’tan Rus casuslarına karşı önlemleri

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK