NASA’nın “Ay’da kadın astronot” projesi 2026 yılına sarktı

NASA’nın “Ay’da kadın astronot” projesi 2026 yılına sarktı

50
0
PAYLAŞ

NASA’nın “Ay’da kadınastronot” projesi 2026 sarktı

NASA’nın “Ay’da kadınastronot” projesi 2026 sarktı

ABD’nin uzay ajansı kadın NASA, 2024 planladığı astronot projesini yinek durumunda kaldı. Söz konusu başlangıçın 2026’yı öğrenmek zor olacağı düşünülüyor.

NASA'nın “Ay'da kadınastronot” projesi 2026 sarktı

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Ay’a tekrar gitmek istiyoruz. Bu seferki plan ise Artemis göreviyle ilk defa bir astronot Ay’a giyerken. Söz konusu görevdeki bir fırlatma, en az 4,1 milyarlık olacak.

Ama planlamaya göre, başta 2024 yılı için hedeflenen görev, 2026 bile zor yetişebilir. Gecikmenin anlatmak ise; teknik geliştirme, Jeff Bezos’un NASA’ya yönelik dava ve iş performansları olarak sıralanıyor.

Her planlandığı gibi giderse NASA, ilki insan ve’ askeri şeylı, Ayın yörüngesinde iki görev gerçekleştirecek.

EN AZ 4,1 MİLYAR DOLARA MAL OLUYOR

Artemis görevinin en az 4,1 anlatımı ile ilgili veriler NASA Genel Müfettişi Paul Martin, dosyalarından yararlanarak, verileri açıkladı.

Martin, “NASA’nın 2021’den 2021’den 25’e kadar Artemis’e 53 milyar dolar alacağını tahmin edeceğimiz görevi, ayrıca ilk dört Artemis’in girişiminin başına 4,1 öldürülecek olan bu da bize 2025’e gösterilen bir meblağ” ​​dedi.

NASA’nın Yardımcı Yönetici Jim Free de, Artemis görevinin en büyük amacının, astronotları Ay’a onların ve onların tam anlamıyla geri getirmek olduğunu söyledi.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, görevdeyken 2024 kadar tekrar tekrar Ay’a dönmek için çaba göstermişti ama ulaşamamaya ulaşmıştı.

NASA 17. yıldızın yıldızın görüntülerini paylaştırıldı İlginizi Çekebilir NASA 17. yıldızın yıldızın görüntülerini paylaştırıldı NASA astronot arayışına girdi İlginizi Çekebilir NASA astronot arayışına girdi NASA'nın en büyük teleskobundan selfie geldi İlginizi Çekebilir NASA’nın en büyük teleskobundan selfie geldi

NASA’nın “Ay’da kadınastronot” projesi 2026 sarktı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK