NFT nedir, ne işe yarar? NFT fiyatları dudak uçuklatıyor

NFT nedir, ne işe yarar? NFT fiyatları dudak uçuklatıyor

32
0
PAYLAŞ

NFT nedir, ne işe yarar? NFT fiyatları dudak uçuklatıyor

NFT nedir, ne işe yarar? NFT fiyatları dudak uçuklatıyor

NFT, Nonfungible token’ın kullanıldığı olarak biliniyor. Bir nevi dijital sertifika olan NFT’de, satılan ya da satın alınan sanat eseri ya da resim eksik olarak kalamayacak. NFT’nin dijital teknolojisi, eserin veya eski eser olarak tescillenmesine sahip olan NFT’de GIF’ler, şarkılar ve videolar dahi bulunuyor.

NFT nedir, ne işe yarar?  NFT fiyatları dudak uçuklatıyor

NFT yani mantar olmayan token son zamanlardan söz ettiriyor. NFT olarak “, takas edilmeyen tokenlerin popüiteleri açısından dikkatli olunlar. Kriptonun hayatta kalmak için bir yatırım yapma hevesini, en popüler NFTlerin eğitimini yüksek seviyelere çıkarmayı öğretmek.

NFT Nedir?

Değişmez olan olan dolar, hisse senedi, bitcoin’deki bir biricik ve biricik değiştirir. Elinizdeki bitcoin ile başkasınınki bitcoin eş anlamlısı dönüyor. Değiştirilemez Tokenlar (NFT) toplama parçalarının dijital yansımalarını sağlar.

Ancak onun bir bitcoinin farklı bir değerde rejimi. O zaman bu artık bir dünya gezegeni ve transfer aracısızlanıyor. İşte NFT bir örnektir. Aynı sayıda çok sayıda yayından oluşan kitapların orijinalliği ve tasarımının kesin olarak bilinebilmesi. NFT’ye örnek olarak dijital sanat eserlerinde, spor kartları, internetteki adı ve IP adresi olarak sanal arazi parçaları veya kriptopara için kullanılan cüzdan reklamları içinde kullanılır.

Değiştirilemez Tokenlar, sahip olunan kişiler tarafından savunulmak için oluşturulabilir. kendi sanat eserinini olamaz token olarak planlarken onu satın almak için hazır gelir oluşturmuş oluyor.

NFTler, özgünlüklerini doğrulamak ve alıcıların hedefini onaylamasına izin vermek için bir blok zincirine (blockchain) karşılaştırmalı dijital üretima sertifikalardır. Bir NFT’nin değeri, özdeşliğinden gelir ve dijital performansların kullanımlarından faydalanmalarından yararlanma. Kopyalanamaz, bölünemez veya değiştirilemezler ve bir videodaki oyundaki oyun içi para birimine kadar hemen hemen her şeyi sergileyebilirler. iki hiçbir NFT birbirine benzemez ve bu özdeşlik ve kıtlık onlara değer verir.

NFT DÜNYASININ EN ÇOK SATILAN 5 KOLEKSİYONU

NonFungible’a göre, NFT satışlarının içeriğiyle birlikte, en çok satan beş NFT koleksiyonu ise şudur:

5. FLUF DÜNYASI

Yedi günlük satış hacmi 7,9 milyon dolar olan koleksiyonların sayısı 670, en yüksek fiyatlar ise 99.742 dolardı. FLUF’ler, aynı şekilde 14 kategoride olacaktır.

4. karalamalar

Yedi günlük yaşam hacmi 9.3 milyon dolar, 318 ve en yüksek fiyat fiyatı ise 214.666 dolar olan Doodle’lar, 10.000 parçalık bir koleksiyonla dolu bir renk, geniş kapsamlı sahiplerine sahip.

3. KUM KUTUSU

Yedi günlük satış hacmi 9.9 milyon dolar, 910 ve en yüksek fiyat fiyatı ise 84.553 dolar oldu.

2. KRİPTOPUNKLAR

Yedi günlük satış hacmi 35.3 milyon dolar, 183 sayısı, en yüksek fiyatı ise 951,844 dolar olan koleksiyon, Modern CryptoArt hareketine ilham veren proje olarak tanımlanıyor.

1. BORED APE YAT KULÜBÜ

Yedi günlük satış hacmi 75.8 milyon dolar, 916 ve en yüksek satış fiyatı ise 834,938 dolar olan BAYC, Ethereum blok zincirinde gerçek örnek dijital koleksiyon.

İNTERNET’İN KAYNAK KODU DA NFT OLARAK SATILDI

Berners- kodu 1989-1991 arasında seçim’de gösterildi ve yazdı. O sıradaki CERN’de ücretsiz kaynak için bir kodlarını sunan Berners-Lee, hiçbir zaman diğer teknoloji projein gibi milyarder olamadı.

NFT şıklıkla öne çıkan Berners-Lee birilerinin kodun dijital olarak imzalanmış bir ürünü beğenebilir NFT olarak satışa yönelik karar verdi.

CEM YILMAZ DA NFT DÜNYASINA KATILDI

Beeple’ın NFT rekor kıran bir imza atmaktan sonra tüm gözlerinden bu yeni geçirmekten geçirmektendi. Sanat ve gösteri aracının pek çok eşyasının NFT pazarına Cem Yılmaz da katıldı.

Twitter’da önce “Var mı NFT isteyen. İsteyene atıyorum. Deneme ya bir şey değil)” yazan Yılmaz, sonra da OpenSea adlı popüler NFT profilini listelenmiştir.

Yılmaz, OpenSea’de şu an için dört gösteriyi gösteri. Ünlü komedyenin NFT ürünlerine 14 Ekim’e kadar satışa sunulacak.

NFT nedir, ne işe yarar? NFT fiyatları dudak uçuklatıyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK