SpaceX’in planlarına ABD ordusu engeli

SpaceX’in planlarına ABD ordusu engeli

33
0
PAYLAŞ

SpaceX’in ABD ordusu engeli planlarına

SpaceX’in ABD ordusu engeli planlarına

Bloomberg’in haberine göre; ABD askeri, SpaceX’e şirketinden Güney Teksas’taki Starbase fırlatma potansiyelini tüketmek için mandıraları incelemeninnu söylediğini söyledi.

SpaceX'in ABD ordusu engeli planlarına

Musk, daha önce Starship’in buralarda bu yıl ilk kez yörüngeye uçacağını söylemişti. Ancak Twitter’ın yeni tıslaması, SpaceX’in CEO’sunun plan şu an için sekteye sıkışmış.

Bloomberg’in haberine göre SpaceX Boca Chica’da bulunan sitede daha fazla yapı inşa etme yanı sıra ikinci bir başlatmama ve iniş pisti arzulamayı arzuluyor. Şirket, yeniden kullanılabilir bir fırlatma aracı olarak Starship mega roketini Starbase’de inşa ediyor ve roket prototip testlerin başlatmayı planlamayı planlıyor.

Ancak ordu, 7 Mart tarihli bir mektupta SpaceX’in izin için talep edilen bilgileri sağlamadığını söyledi.

ORDUNUN İSTEĞİNİ SAĞLAYAMAZSA DEVAM EDEMEYECEK

Ordudaki hedefin sulak alanları, ayrıntılı nesli olan stratejiler türlermekte ve tarihi Bir alan üzerinde ayrıntılı örneklemler. Ayrıca, SpaceX’e yönelik yönlendirmelerz konularına devamni de dikkat edilmelidir.

Ordudan Lynda Yezzi Bloomberg’e verdiği demeçte, “İstenen bilgi olmadan devam etmeyecek” dedi.

Federal Havacılık İdaresi (), nisan ayında tamamlanacak kadar tamamlamayıumabileceği bir projeyiA bir değerlendirmesini de yapıyor. SpaceX’in sahadan yörüngesel Starship fırlatmalarını gerçekleştirmeden önce FAA’nın değerlendirmesini yapması gerekiyor.

Elon Musk, Starship uçuş için zaman verdi İlginizi Çekebilir Elon Musk, Starship uçuş için zaman verdi Kontrolden çıkan SpaceX roketi Ay'a doğru gidiyor İlginizi Çekebilir Kontrolden çıkan SpaceX roketi Ay’a doğru gidiyor Twitter'ın seçeneği yeni sunumları da beraberinde getiriyor İlginizi Çekebilir Twitter’ın seçeneği yeni sunumları da beraberinde getiriyor

SpaceX’in ABD ordusu engeli planlarına

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK