SpaceX’in tamamı sivil mürettebatla uçuş sona erdi

SpaceX’in tamamı sivil mürettebatla uçuş sona erdi

91
0
PAYLAŞ

SpaceX, tüm sivil ekiple uçuşunu sonlandırıyor

SpaceX, tüm sivil ekiple uçuşunu sonlandırıyor

Ünlü iş adamı Elon Musk tarafından kurulan SpaceX, dört sivili taşıyarak ilk uçuşunu tamamladı. 3 günlük dünya turu hedefleyen SpaceX roketi, Dünya’ya geri döndü.

SpaceX, tüm sivil ekiple uçuşunu sonlandırıyor

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un yarattığı Virgin Galactic ve Blue Origin ile uzay turizmi yarışmasını yaşayan Elon Musk’ın şirketi SpaceX, tamamı sivil bir ekiple başladığı yolculuğunu tamamladı.

Mekik Florida açıklarına indi.

SpaceX Inspiration4 adlı bu uçuşun ardından SpaceX’in Crew Dragon adlı uzay kapsülü Dünya’ya indi. Florida açıklarında Atlantik Okyanusu’na paraşüt sistemiyle inen kapsüldeki mürettebatın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Sağlık kontrolünden geçirilen amatör astronotlar daha sonra helikopterle Cape Canaveral’a götürüldü. Dünya genelinde sıcaklık artışına rağmen, özel uçuş kostümleri giyen sivil astronotlar için 1927 santigrat dereceye karşı önlem alındı.

Çarşamba günü başlayan yolculuk, astronotların denize düşmeden önce saatte 24 kilometre hızla alçalmasıyla sona erdi. Hubble Teleskobu veya Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan çok daha yüksek olan kapsüle binmek için her yolcunun yaklaşık 200 milyon dolar ödediği tahmin ediliyor.

SpaceX'ten tarihi görev: Tamamen sivil ekiple ilk uçuş ilginizi çekebilir SpaceX’ten tarihi görev: Tamamen sivil ekiple ilk uçuş Uzay yarışında rekabet kızışıyor: Blue Origin'in baş mühendisi SpaceX'e taşınıyor ilginizi çekebilir Uzay yarışında rekabet kızışıyor: Blue Origin’in baş mühendisi SpaceX’e taşınıyor Amazon, SpaceX ile rekabet etmek için ekibi Facebook'tan transfer etti ilginizi çekebilir Amazon, SpaceX ile rekabet etmek için ekibi Facebook’tan transfer etti

Atlantik Okyanusu Çarşamba Dolar Dünya Elon Musk Facebook helikopteri internet Jeff Bezos NASA Reuters Sağlık Teknolojisi transfer alanı

SpaceX, tüm sivil ekiple uçuşunu sonlandırıyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK