Tarihte bir ilk: 55 milyon dolar ödeyen ziyaretçiler, Uluslararası Uzay İstasyonu’na gidiyor

Tarihte bir ilk: 55 milyon dolar ödeyen ziyaretçiler, Uluslararası Uzay İstasyonu’na gidiyor

22
0
PAYLAŞ

Tarihte bir ilk: 55 milyon dolar ödenecek kredi, Uluslararası Uzay İstasyonu’na gidiyor

Tarihte bir ilk: 55 milyon dolar ödenecek kredi, Uluslararası Uzay İstasyonu’na gidiyor

Tarihteki ilk sivil mürettebatlı uzay uçuşunda NASA ve Axiom Space iş birliği ile gerçekleşti. SpaceX’in Falcon 9 roketi TSİ 16.17 sularında uzaya uzayılırken, ISS’e varan ilk sivil ekibin burada yaklaşık 8 gün ve bir görev için çalışacağı açıklandı.

Tarihte bir ilk: 55 milyon dolar ödenecek kredi, Uluslararası Uzay İstasyonu'na gidiyor

Axiom Space ve NASA iş birliği ile dünyada ilk sivil mürettebatlı uçuş uçuşlarında gerçekleşti.

Uluslararası Uzay İstasyonuna ISS) fırlatılan ve tüm dünyadan oluşan ekipteki araştırmalara ulaşabilen bir şekilde ulaştırılır.

Kanadalı girişimci ve hayırsever Mark Pathy, ABD’li girişimci Larry Connor ve eski İsrail Hava pilotu Eytan Stibbe, Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’nden bugün TSİ 16.17’de ISS’e doğru yola geçti. Kendilerini ‘uzay dökmeyi’ olarak nitelendirmeyen ve uzaya bir görev için gittiklerini ekip, SpaceX Crew Dragon olaylarıüyle uzay uçuşlarını tamamladı.

Emekli NASA astronotu Michael López-Alegría’nın da komutan olarak görevi açıklandı.

Tarihte bir ilk: Uzayı asker askerli uçuş için 165 milyon dolar ödedi

Aksiyom Uzay ve Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX’in ilk kez tamamı sivil bir mürettebattan oluşan ilk uçuştaki yolcuları taşıyarak tarihe de adını yazdırmış.

O NASA tarafından tarafından yayınlanırken, Florida’da yaşanacak bir tarih yaşamak isteyenler için açık akınla anlatılır.

Yolculuk, Florida’daki Cape Canaveral Uzay Üssü’nden sona erdi ve uluslararası Uzay’a sona erdi.

Tarihe uzay aracı seyahata imzaları atan sivillerin başındaki 55 uzay aracıyla ödediği de ortaya çıkan çıktı. Bu da seyahatin toplam maliyetinin 165 doları tahmin ediliyor. İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, bu ücretin içinde uzay turist tüm ekipmanları, roket fırlatma ve uzayda mekanlarında yemeklerde bulunuyor.

Ekibin uzayda yaklaşık 8 gün geçirmeyi planlıyor.

SpaceX, üye yıl da bir milyarder ve üç günlük bir çevre birimia çıkarmıştı. Ancak bu uçuşta profesyonel astronotlar ve uzay imkanlarında bulunuyordu.

Eski CIA görevlisi: UFO'larla karşılaşılan ABD askeri yaralı ya da öldü İlginizi Çekebilir Eski CIA görevlisi: UFO’larla karşılaşılan ABD askeri yaralı ya da öldü Bilim adamları: Dünyadan 5 milyar ışık yılı yakınlarından'galaktik uzay lazeri' tespit edildi İlginizi Çekebilir Bilim adamları: Dünyadan 5 milyar ışık yılı yakınlarından’galaktik uzay lazeri’ tespit edildi NASA: 'Güneş sistemimizin dışında, İlginizi Çekebilir NASA: ‘Güneş sistemimizin dışında,” 5.000’den fazla gezegen var’

ABD beyin Bilim canlı CIA Dolar Dünya Elon Musk emekli Güneş İsrail NASA Teknoloji uzay

Tarihte bir ilk: 55 milyon dolar ödenecek kredi, Uluslararası Uzay İstasyonu’na gidiyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK