Teknoloji şirketlerine savaş baskısı artıyor

Teknoloji şirketlerine savaş baskısı artıyor

37
0
PAYLAŞ

Teknolojik savaş baskıları

Teknolojik savaş baskıları

Google, diğer Meta, Twitter ve diğer teknoloji şirketleri Ukrayna, Rusya, Avrupa ve ABD’den gelenler talepler arasında kaldılar.

Teknolojik savaş baskıları

Rusya’nın Ukrayna’yı yerleştirmek için başlattığı savaş teknoloji platformlarını paralel bir şekilde planlamak için gerekli planlamaları gerekli duruma getirdi.

New York Times’da yer alan haberde son birkaç gün içinde Google Meta, Twitter, Telegram ve diğer şirkeler Ukrayna, Rusya, Avrupa Birliği ve ABD’nin artan talep boğuşmak zorunlulukları ile ilgili olduğu belirtildi.

Cuma günü, Ukraynalı liderler Apple Google’a Rusya’daki devlet hizmetleri ve kısıtlamaları için çağrıda bulunurken Google ve Meta, Rus medyasının platformlarında reklam satmasını engelledi.

Google’ın CEO’su Sundar Pichai, üst düzey Avrupa Birliği’yle ilgili Rus dezenformasyonuna nasıl karşı koyulacağı konusunda da konuştu. ABD’de, Rusya’da yaygın olarak kullanılan bir ve uygulaması olan Telegram, yanlış bilgilerle ilgili bilgileri aynı şekilde tehdit etti.

Rus devletleriyle ilgili olabileceka Twitter ile ilgili tüm sevkiyatları için Avrupa’daki bu satış noktalarından ilgililerine sınırlı olacağını söyledi.

Teknoloji şirketleri zor kararlarla karşı karşıya. Bir araç olabilir.

EK ADIMLAR ATILDI

Google, Meta, Twitter ve bazı şeyleri uygulayan bazı okulları bazılarını atmazlarsa, çok az isteksiz görünmekle suçlanabilirler. Ancak çok fazla hizmet ve olacak, sıradan Rusları karşı koyabilecek da kesebilir propagandalarını.

Çatışmadıkça, atıp atmaya devam ediyor. Google’ın haritalar bölümü, insanların sokak gösterilerini sergilemek için riskleri oluşturabileceğiyle ilgili ticarette ilerlemeyi durdurdu. Facebook, Kremlin’i kaldırmak bir etki kampanyasını ve hedef alan ayrı bir bilgisayar korsanlığını kampanyasını duyurdu.

Twitter, kullanıcılar için bilgi kaynaklarından faydalanmak için Rus devleti ulaşım işletmeleri ile ilgili tüm tweetleri etiketledi.

Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, platform 600.000’den fazla takipçisine, Ukrayna ve Rusya’daki savaşla ilgili küçük, çatışmayı şiddetlendirebilecekleri ve etnik nefreti körükleyebilecekleri için engellemeyi düşündüğünü bildirdi.

yorum, bilgi için bilgi için Telegram’a güvendiklerini olumsuz yanıt verdi. Bir saat sonra Durov’a müdahale eder. Öğrencileri, onlar için tek bilgi toplamak için, görüşmeden vazgeçmeyi düşünmememizi istedi”.

Meta’nın güvenlik sistemi, Rusya’nın devlet tarafından olan en büyük medya sitelerinden olan Rusya Bugün’in platformlarında sınırlı olup olmayacaklarını veya gönderilerini, ayrıntılı olarak belirtilecek şekilde uzun süre tartışıyor.

Çalışanlar, Metanin yöneticilerinin kızdıracaklarını Rusya hamlelerine direndiğini söyledi. Ancak savaş patlak verdikten sonra, Meta’nın küresel işlerine başkanlık eden Pazartesi gününden Nick Rusya Today’e ve Avrupa Birliği’nden Sputnik’e kısıtlamalayacağını duyurdu.

Rusya, sosyal medya gönderilerini ve ülke çapındaki eğitim programlarını daha fazla sansürleme için kullanıyor. Aynı zamanda Batılı ve ulaşım araçları Rus devlet medyasını engellemeye zorluyor. Estonya, Letonya, litvan ve twitter canı hayali metalarını, Google, YouTube ve Twitter’a de dahil olmak ister istemez Rusya.

Ukrayna’daki planlama alanı Meta, Apple, Netflix ve Google’ı izole etmek için Rusya hizmetlerine uygulamalarına çağrıldı. YouTube’a mektupta “Desteğinize yazan var” dedi. Amerikalı itfaiyeciler da Rus propagandasını kısıtlamak için talepte bulundular.

Microsoft CEO'sunun oğlundan alındı İlginizi Çekebilir Microsoft CEO’sunun oğlundan alındı Rusya, Facebook'u sınırlıdı İlginizi Çekebilir Rusya, Facebook’u sınırlıdı

ABD Amerika Amerika Birleşik Devletleri Avrupa Birliği Başbakan Başbakan askeri askeri askeri güvenlik Google Hükümet Letonya meta New York Rusya sosyal medya Teknoloji trafik Twitter Ukrayna

Teknolojik savaş baskıları

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK