Tim Cook, Apple çalışanlarının huzursuzluğunu gideremedi

Tim Cook, Apple çalışanlarının huzursuzluğunu gideremedi

116
0
PAYLAŞ

Tim Cook, Apple çalışanlarının huzursuzluğunu bastıramadı

Tim Cook, Apple çalışanlarının huzursuzluğunu bastıramadı

The New York Times’ın haberine göre; Tim Cook, Cuma günkü bir şirket toplantısında artan çalışan endişelerini ele almaya çalıştı. Times, toplantının bir kaydını aldı. Toplantıda Cook, aktivist çalışanların yalnızca iki sorusunu yanıtladığı için tepki çekti.

Tim Cook, Apple çalışanlarının huzursuzluğunu bastıramadı

Toplantıda Cook, yalnızca iki soruyu yanıtlamayı seçti; ödeme eşitliği ve Apple’ın Teksas yasasına yaklaşımı, altı haftalık hamilelikten sonra insanların kürtaj olmasını engelliyor.

Cook, maaş eşitliğiyle ilgili soruyu aldıktan sonra, Apple’ın İK başkanı Deirdre O’Brien, şirketin düzenli olarak tazminat uygulamalarındaki boşlukları kapatmaya çalıştığını söyledi.

Ayrıca; Cook’a şirketin çalışanlarını Teksas’ın yeni kürtaj yasasından nasıl koruduğu soruldu. Cevap olarak Cook; Şirketin sağlık sigortasının Teksas’ta kürtaj yaptırmak için eyalet dışına çıkması gereken çalışanları kapsayacağını söyledi.

SORULARA CEVAP VERMİYORDU

Aktivist çalışanlardan biri olan Janneke Parrish, The Times’a Apple’ın ücret farkını kapatmak ve kadınlar ve beyaz olmayan insanlar için terfi eşitliği sağlamak için ne gibi adımlar attığını soran bir soru gönderdiğini söyledi. Ancak sorunun yanıtlanmadığını belirtti.

Apple, The Times’a “Olumlu ve kapsayıcı bir iş yeri yaratmaya ve sürdürmeye derinden bağlıyız ve her zaman kararlıyız” dedi. Tüm endişeleri ciddiye alırız ve bir endişe ortaya çıktığında iyice araştırırız. İlgili kişilerin mahremiyetine saygı göstermeden belirli çalışan sorunlarını tartışmıyoruz. ”

Apple, bir süredir çalışan şikayetleriyle sık sık gündemde. Ağustos ayında 15 çalışan, meslektaşlarının şirketteki taciz ve ayrımcılık deneyimlerini paylaşmalarına olanak tanıyan bir web sitesi oluşturdu. Bu ayın başlarında Apple, şirketteki taciz iddiaları hakkında Twitter’da halka açık bir şekilde konuşan mühendis Ashley Gjøvik’i işten çıkardı.

Önce zorunlu izne ayrıldı, sonra kovuldu, elmada sular dinmiyor ilginizi çekebilir Önce zorunlu izne ayrıldı, sonra kovuldu, elmada sular dinmiyor Apple çalışanları şikayet ediyor: Irkçılık, ayrımcılık ve taciz şikayetleri araştırılmalı ilginizi çekebilir Apple çalışanları şikayet ediyor: Irkçılık, ayrımcılık ve taciz şikayetleri araştırılmalı Hayal kırıklığı: Apple'ın yeni iPhone'ları beğenilmiyor ilginizi çekebilir Hayal kırıklığı: Apple’ın yeni iPhone’ları beğenilmiyor

Tim Cook, Apple çalışanlarının huzursuzluğunu bastıramadı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK