Twitter’dan Türkiye’deki kullanıcılara yeni özellik

Twitter’dan Türkiye’deki kullanıcılara yeni özellik

72
0
PAYLAŞ

Twitter’dan Türkiye’deki kullanıcılara yeni özellik

Twitter’dan Türkiye’deki kullanıcılara yeni özellik

Facebook, LinkedIn, TikTok, Instagram ve Snapchat gibi uygulamalarla yarışan Twitter, yeni bir özelliğin ilk olarak Türkiye’de test edileceğini duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada, Twitter Reactions özelliğinin sınırlı bir süre için Türkiye’de test edileceği bilgisi verildi.

Twitter'dan Türkiye'deki kullanıcılara yeni özellik

Twitter, Reactions adlı yeni özelliğinin sınırlı bir süre için Türkiye’de test edileceğini duyurdu.

Twitter’dan yapılan açıklamada, “Beğenmek her zaman *tüm duyguları* ortaya çıkarmadığından, insanlara bir tweet hakkındaki duygularını hızlı ve kolay bir şekilde paylaşmaları için yeni bir yol sunmak için bir dizi emoji ekledik” dedi. Emojiler gülen yüz, şaşırmış yüz, alkış, üzgün yüz ve kırmızı kalp içerir.

Basın açıklaması, “Twitter’ın çok çeşitli insanları, kültürleri ve toplulukları var” dedi. Bu nedenle, evrensel olarak tanınan ve insanların tweet’ler hakkında ifade etmek istediklerini temsil eden ve nihayetinde daha anlamlı konuşmaları teşvik eden emojiler bulmaya çalıştık.”

Kullanılan emojiler üzerinde araştırma yaptıklarını ve tweetleri okurken insanların hissettikleri en önemli duyguların “eğlenmek” ve “merak etmek” olduğunu öğrendiklerini belirten Twitter, “Hayal kırıklığı ve kızgınlık aynı zamanda insanların hissettiği ortak duygular olsa da. Tweetleri okurken, bazı insanlar tweetlere katılmıyor. “Şu anda onları emoji tepkileri olarak dahil etmiyoruz” dedi.

TWİTTER REAKSİYONLARI NASIL İŞLEYECEK?

Tepkileri görüntülemek için, insanlar Beğen düğmesine uzun süre basabilir ve bir tweet hakkında ne hissettiklerini göstermek için bir emoji seçebilir veya Beğen düğmesine dokunarak tweet’leri beğenmeye devam edebilir.

Tepkiler özelliği yalnızca Türkiye, iOS için Twitter, Android ve Twitter.com’da sınırlı bir süre için geçerli olacak. Ayrıca bu özelliğin önümüzdeki günlerde herkesin kullanımına sunulacağı da belirtiliyor.

Twitter yeni özelliğini duyurdu ilginizi çekebilir Twitter yeni özelliğini duyurdu Twitter yeniden tasarımı ilginizi çekebilir Twitter yeniden tasarımı Twitter'dan algoritmalarında ırk ve cinsiyet önyargılarını düzeltenlere ödül. ilginizi çekebilir Algoritmalarında ırk ve cinsiyet önyargılarını düzelten kişilere Twitter’dan bir ödül.

dizi Facebook Instagram LinkedIn Snapchat TikTok Türkiye tweet Twitter

Twitter’dan Türkiye’deki kullanıcılara yeni özellik

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK