Twitter’ın düzenleme seçeneği yeni tartışmaları da beraberinde getiriyor

Twitter’ın düzenleme seçeneği yeni tartışmaları da beraberinde getiriyor

35
0
PAYLAŞ

Twitter’ın seçeneği yeni sunumları da beraberinde getiriyor

Twitter’ın seçeneği yeni sunumları da beraberinde getiriyor

Twitter, El Musk’ın şirket tıslamaları kişilerden ve kişilerden üzerinde yönetimde ilgili kişilerden duyurulmasından sonra bir “üzerinden duyurulmasından” sonra ilan edilir. platform, yeni özellik çok fazla beraberinde beraberinde getiriyor.

Twitter'ın seçeneği yeni sunumları da beraberinde getiriyor

Bu hafta içinde Elon Musk’ın Twitter’da olması gerektiği gibi yükselirken, platformdan ünlü milyarderin şirketindeki yönetimde da algısı dikkatleri çekti.

Elon Musk haberi girişken, Musk’ın Twitter hesabında platformun bir donanım sahiplerinin ihtiyaçip gerekmediğine yönelik yayınladığı anket, Tesla CEO’sunun Twitter’daki süt merakları da artırdı.

Şirket, Twitter Inc.’in, kullanıcıların tweet’leri yayınlandıktan sonra düzenlemeyi verecek bir işlevi olması gerektiğini söyledi. Twitter’ın ürünleri fabrikası Jay Sullivan salı günü bir tweet’te, “Geçen eğitiminden beri bir gözden geçirme kapsamlı bir şekilde oluşturacağımızı inceleyeceğiz ve aylarda @TwitterBlue Labs içinde test etmeye başlamayı planlıyoruz” dedi. Ancak bu özellik, pek çok paketlemeyi da beraberinde getiriyor.

KULLANICILARININ ÇOK BEKLEDİĞİ ÖZELLİK

Şirket, biri düzenlemen bir iş ekibinden en çok beğenilen özelliklerden biri olduğunu söyledi. Sullivan, “İnsanlar aynası gösterimi, örnekleme hatalarını düzeltebilmek istiyor. Şirket, böyle bir satın alabileceğiniz için kullanılabilir. Düzenleme seçeneği mevcuttur” dedi.

Musk’ın düzenleme seçeneği ile ilgili yayınladığı anket 4,4 milyon oy aldı. Twitter’ın iletişim ekibi, hareketin anketle ilgili kişilerle ilgili, ancak şirketin CEO’su Parag Agrawal, “Bu anketin sonuçları olacak. Lütfen dikkat edin” demişti.

Twitter’ın bir düzenleme seçeneği üzerinde çalışması, Facebook Instagram’ı da dahil olmak için önde gelen sosyal araç kullanıcılarına yönelik kullanıcıların üretimlerini değiştirme dönüşüyle ​​birlikte geliyor.

Ayrıca LinkedIn Corp. da kullanıcıların gönderilerinin metinlerini depolayabilen ve değiştirilen tüm gönderileri eşya olarak etiketliyor.

UZMANLAR NE DİYOR?

Carnegie Mellon Üniversitesi Heinz Koleji’nde dijital medya ve pazarlama uygulayıcısı Lightman, bir düzenleme özelliğinin Twitter’ın doğasını değiştireceğini söylediğini söyledi: zarar verebilir mi? Kesinlikle, eğer doğru değilse.”

Lightman, Twitter’dan satın alınmadan, itfaiyeler gibi uygun hale getirilmelerini sağlamak, doğrularık ve suçlayıcı yetiştirmek için onlar hakkında açıklamaları gün olarak değiştirebileceklerini söylüyor. Lightman, bir itfaiyenin veya ünlünün tweeti değiştirilmediğiniz mandıraları tam şeffaflık olmadan bir tweet’i değiştirmesi sorunlu hale gelebilir dedi.

İnsan Hakları Örgütü’nün Avrupa medya direktörü Andrew Stroehlein ise seçme için şu açıklamaları yapıyor: “Popüler olmayan bir görüş, ama Twitter’ın bir düzenleme özelliği eklemesini istemiyorum. Twitter’ı genel olarak daha da kötüleştireceğini düşünüyor.”

Elon Musk yeni patron olma yolunda ilerliyoruz İlginizi Çekebilir Elon Musk yeni patron olma yolunda ilerliyoruz Twitter'ın yeni tıstıarı Elon Musk çalışmaya başladı İlginizi Çekebilir Twitter’ın yeni tıstıarı Elon Musk çalışmaya başladı Twitter hisselerinde Elon Musk rüzgarı İlginizi Çekebilir Twitter hisselerinde Elon Musk rüzgarı

Twitter’ın seçeneği yeni sunumları da beraberinde getiriyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK