Uzay turizminde geri sayım: SpaceX 15 Eylül’de tamamen sivillerden oluşan ekibini uzaya...

Uzay turizminde geri sayım: SpaceX 15 Eylül’de tamamen sivillerden oluşan ekibini uzaya gönderiyor

90
0
PAYLAŞ

Uzay turizmi için geri sayım: SpaceX, tüm sivil ekibini 15 Eylül’de uzaya gönderiyor

Uzay turizmi için geri sayım: SpaceX, tüm sivil ekibini 15 Eylül’de uzaya gönderiyor

SpaceX’in ilk tamamen sivil görevi olan Inspiration4, hazırlık incelemesinden geçti. Roket, yer sistemleri ve mürettebat 15 Eylül Çarşamba günü fırlatılmaya hazır.

Uzay turizmi için geri sayım: SpaceX, tüm sivil ekibini 15 Eylül'de uzaya gönderiyor

SpaceX ve Inspiration4 ekipleri, uzay uçuşu sisteminin temel unsurlarının hazır olup olmadığını değerlendirmek için SpaceX’in Hawthorne, California’daki merkezinde bir araya geldi. SpaceX yaptığı açıklamada, tarihteki ilk tamamen sivil insanlı uzay uçuşu görevinin yörüngede olduğunu yazdı. Uçuşa hazırlık incelemesinin tamamlanmasının ardından ekipler, planlanan kalkış için son hazırlıklarına devam ediyor.

Şirket ayrıca yaptığı açıklamada; Hava koşullarının uygun olmaması durumunda görevin 16 Eylül’e ertelenebileceğini ifade etti. SpaceX ayrıca Inspiration4 ekibinin son altı aydır sıfır yerçekimi ve çeşitli simülasyonlar konusunda vücutlarını kullanacakları kuvvetlere alıştırmak için eğitim aldığını belirtti. tecrübe etmek.

Sivil mürettebat yörüngedeyken tamamen gözlem yapmayacak, ancak Dragon’un cam kubbe penceresi sayesinde oldukça harika bir manzaraya sahip olacaklar. Ayrıca bir dizi deneyin parçası olarak insan sağlığına yönelik araştırmalar da yapacaklar.

Inspiration4 misyonunun komutanı Jared Isaacman şunları söyledi: “Inspiration4 ekibi, önümüzdeki yıllarda ve on yıllarda daha iyi bir gelecek inşa etmeye yardımcı olmak için misyonumuzu kullanmaya istekli. Tüm insanlık tarihinde 600’den az insan uzaya ulaştı. “Uçuşumuzun bizden sonra seyahat edecek herkesi etkilemeye yardımcı olacağından gurur duyuyoruz ve bu görevin uzay araştırmaları için yeni bir çağın başlangıcını şekillendirmeye nasıl yardımcı olacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Uzay yarışında rekabet kızışıyor: Blue Origin'in baş mühendisi SpaceX'e taşınıyor ilginizi çekebilir Uzay yarışında rekabet kızışıyor: Blue Origin’in baş mühendisi SpaceX’e taşınıyor SpaceX'in Inspiration4 ekibinin kostümleri ortaya çıktı ilginizi çekebilir SpaceX’in Inspiration4 ekibinin kostümleri ortaya çıktı SpaceX bu sefer başardı: Prototip uzay mekiği görevini başarıyla tamamladı ilginizi çekebilir SpaceX bu sefer başardı: Prototip uzay mekiği görevini başarıyla tamamladı

Uzay turizmi için geri sayım: SpaceX, tüm sivil ekibini 15 Eylül’de uzaya gönderiyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK