WhatsApp, ‘son görülme’ özelliğinde değişikliğe gidiyor

WhatsApp, ‘son görülme’ özelliğinde değişikliğe gidiyor

109
0
PAYLAŞ

WhatsApp ‘son görülme’ özelliğini değiştirdi

WhatsApp ‘son görülme’ özelliğini değiştirdi

Dünyanın en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son görülme, profil fotoğrafı ve durum güncelleme ile ilgili yeni özellikler getireceğini duyurdu.

WhatsApp 'son görülme' özelliğini değiştirdi

WhatsApp, yeni güncellemesiyle ‘son görülme’ özelliğini değiştireceğini duyurdu. Gizlilik ayarlarında yeni bir düzenleme yapmaya karar veren WhatsApp, Android ve iOS’ta beta olarak bir özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Buna göre dünya genelinde yaklaşık 1,6 milyar kullanıcısı olan WhatsApp’ta kullanıcılar; ‘Son görülme’ özelliğini 4 farklı şekilde kullanabilecek.

KARA LİSTE YAPILABİLİR

Son görülme özelliği, ‘Kişilerim’ seçenekleri dışında ‘Herkes’, ‘Kişilerim’ ve ‘Hiç kimse’ ile kullanıcılara sunulacak. Bu ‘kara listeye’ eklediğiniz kişiler, son görülme saatinizi ve tarihinizi göremezler.

Aynı zamanda profil fotoğrafı ve bununla ilgili durum güncellemeleri için de benzer bir özelliğin etkinleştirilmesi planlanıyor. Bu sayede kullanıcılar, ‘kara listeye’ aldıkları kişilerden profil fotoğraflarını ve durum güncellemelerini gizleyebilecekler.

WhatsApp’ın son sürümünün görüntüleri WABetaInfo tarafından paylaşıldı. Görsellerde iOS için gizlilik ayarları güncellemeleri ön plana çıkarken aynı özelliğin Android için ne zaman uygulanacağı merak konusu.

1 KASIM SON GÜN

WhatsApp geçen hafta, 1 Kasım’dan itibaren eski Android ve iOS modelleri için güncelleme yayınlamayacağını duyurdu.

Buna göre WhatsApp’ın kullanılmayacağı telefonlar;

  • Samsung Galaxy S3 Mini, Trend II, Trend Lite, Çekirdek, Ace 2
  • LG Optimus F7, F5, L3 II Çift, F7 II, F5 II
  • Sony Xperia
  • Huawei Ascend Mate ve Ascend D2
  • Apple iPhone SE, 6S ve 6S Plus olarak duyuruldu.

Türkiye'den WhatsApp'a 1 milyon 950 bin TL para cezası ilginizi çekebilir Türkiye’den WhatsApp’a 1 milyon 950 bin TL para cezası WhatsApp duyurdu: Bu telefonlarda çalışmayacak ilginizi çekebilir WhatsApp duyurdu: Bu telefonlarda çalışmayacak

Android Dünya iOS para Teknoloji Türkiye WhatsApp

WhatsApp ‘son görülme’ özelliğini değiştirdi

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK