Torpille kütüphane müdürleri atandı

Torpille kütüphane müdürleri atandı

58
0
PAYLAŞ

CHP’li Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın terfi sınavı sonucuna göre yönetmeliğe aykırı işlem yapıldığını açıkladı. CHP’li İlgezdi, 93 kütüphane müdürlüğü kadrosu için yapılan yazılı sınavı 142 kütüphanecinin geçtiğini belirterek, “Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Terfi ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği’nde kütüphane müdürlüğüne atanabilmek için ‘kütüphane müdürü uzman kadrosu olmak’ hükmü yer alıyor. bir kütüphane müdürü. Yine yönetmelikte ‘Yeterli sayıda ihtisas personeli bulunmazsa dört yıllık fakülte veya yüksekokul mezunları atanabilir’. 93 pozisyon için 142 kütüphanecinin başarılı olduğu sınavda, sözlü elenen kütüphanecilerin yerine kütüphaneci olmayan 17 kişi atandı. Bu 17 kişinin atanması hukuka aykırıdır ve bu kişilerin atanmaları durdurulmalıdır.

Torpille kütüphane müdürleri atandı

Torpille kütüphane müdürleri atandı

Torpille kütüphane müdürleri atandı

CHP’li İlgezdi, “Liyakatleri yok sayan hükümet, kütüphane müdürlüğü sınavında taraftara pozisyon verdi” dedi…

Torpille kütüphane müdürleri atandı

CHP’li Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın terfi sınavı sonucuna göre yönetmeliğe aykırı işlem yapıldığını açıkladı. CHP’li İlgezdi, 93 kütüphane müdürlüğü kadrosu için yapılan yazılı sınavı 142 kütüphanecinin kazandığını belirterek, “Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Terfi ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği’nde kütüphane müdürü olarak atanabilmek için ‘kütüphane müdürü ihtisas personeli olmak’ hükmü yer alıyor. kütüphane müdürü. Yine yönetmelikte ‘Yeterli sayıda ihtisas personeli bulunmazsa dört yıllık fakülte veya yüksekokul mezunları atanabilir’. 93 pozisyon için 142 kütüphanecinin başarılı olduğu sınavda, sözlü elenen kütüphanecilerin yerine kütüphaneci olmayan 17 kişi atandı. Bu 17 kişinin atanması hukuka aykırıdır ve bu kişilerin atanmaları durdurulmalıdır.

100 ALAN KALDIRILDI

İlgezdi ayrıca yazılı sınavdan 100 tam puan alan kütüphanecinin sözlü sınavda elendiğini belirterek, “Bütün kurumlarda esası göz ardı eden hükümet, taraftar ve torpidolara müdürlük vermek için yönetmeliğe aykırı atamalar yaptı. kütüphane müdürlüğü sınavında Metinden 100 tam puan ve 97.20 puan alan kütüphaneciler düşük sözel puanlarıyla elenirken; Yazılı metinde 76, 60, 78, 72 puan alan kütüphaneci olmayanlar müdürlüklere atandı. İlgezdi, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a soru önergesi verdi.

CHP Gamze Akkuş İlgezdi Kültür ve Turizm Bakanı Kültür ve Turizm Bakanlığı
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK