Üniversiteli Feray için adalet arayışı

Üniversiteli Feray için adalet arayışı

85
0
PAYLAŞ

2017 yılında Mersin’de arkadaşı polis memuru Fatih Burak Aykul tarafından öldürülen Toros Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü son sınıf öğrencisi Feray Şahin, ölümünün yıl dönümünde adının verildiği parkta anıldı.

Üniversite öğrencisi Feray için adalet aranıyor

Üniversite öğrencisi Feray için adalet aranıyor

Üniversite öğrencisi Feray için adalet aranıyor

Mersin’de polis memuru Fatih Burak Aykul tarafından öldürülen Toros Üniversitesi öğrencisi Feray Şahin, ölümünün yıl dönümünde adına yaptırılan parkta anıldı.

Üniversite öğrencisi Feray için adalet aranıyor

2017 yılında Mersin’de arkadaşı polis memuru Fatih Burak Aykul tarafından öldürülen Toros Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü son sınıf öğrencisi Feray Şahin, ölümünün yıl dönümünde adının verildiği parkta anıldı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Mersin Milletvekilleri Ali Mahir Sırar, Alpay Antmen, Cengiz Gökçel, Adana Milletvekilleri Burhanettin Bulut ve Orhan Sümer katıldı. kadını koruyun, katili değil” gerçekleştirildi. Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Mezitli Belediye Başkan Yardımcısı Ferdi Koç, genç kızın babası Bekir Şahin, annesi Aysel Şahin ve çok sayıda kadın katıldı.

“TÜRKİYE’DE ADALET YOK”

Anma etkinliğinde konuşan yaslı anne Aysel Şahin şunları söyledi:

* Türkiye’de özellikle kadınlar için adalet yok. Kızımızı kaybettik, hayatımızı kaybettik.

* Öldüğü günden beri adalet arıyoruz. Biz de hak, hukuk ve adalet yerini bulsun diye mücadele ediyoruz. Adalet Bakanını buraya çağırmak istiyorum. Lütfen kadınların sesi duyulsun, ağlayan annelerin sesi duyulsun.

* Öldürülen bu kızlar ve kadınlar neden öldürülüyor? Kendi kızları olsalardı, eşleri anneleri olsaydı ne yaparlardı? O zaman adalet, hukuk ve adalet işe yaradı mı? Adaleti bulamadım.

* Adalet bizim tarafımızda olmalı iken, katil onun tarafındaydı. Bir şekilde katiller ödüllendirilir. Türkiye’de adalet yok, sözün bittiği yerdeyiz, adaletin çocuklarımızın yanında olmasını istiyoruz.

Törende konuşan CHP Grup Milletvekili Baykan Özgür Özel, Devletin Türkiye’de istihdam ettiği güvenlik güçlerinin karıştığı suçların yeterince araştırılmadığını söyledi. Özel, 4 yıl önce konuyla ilgili olarak 4 yıl önce mecliste bir konuşma yaptığını hatırlatarak, zanlının delillerin karartılması sonucu hak ettiği cezaya çarptırılmadığını iddia etmenin çok üzücü bir durum olduğunun altını çizdi. bu durum.

İYİ DURUMDA İNDİRİM VAR

Mersin Toros Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü son sınıf öğrencisi Feray Şahin, 2017 yılında polis memuru Fatih Burak Aykul tarafından vurularak öldürüldü. Olayın ardından tutuklanan polis memuru 5 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mersin’de iyi halden yargılandı.

2 HAFTA İÇERİSİNDE KARAR VERİLDİ

Aile davayı temyiz etti. Adana’da Adana Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi davayı 2 hafta gibi kısa bir sürede karara bağladı ve bir buçuk yıl tutuklu kalan polis memurunun ardından yurt dışından yasaklı olarak serbest bırakıldı. Bunun üzerine aile kararı Yargıtay’a taşıdı. Katilin ödül gibi bir cezayla serbest bırakılmasına ve dışarıda dolaşmasına kızan aile, 2 yıldır Yargıtay’dan gelecek haber bekliyor. Ailenin avukatı Sevim Küçük, dosyadaki raporlarda sanığın yapılan keşif de dahil olmak üzere Feray’ı kasten öldürdüğünü göstermesine rağmen mahkemenin kendisini kasti ihmal suçuna mahkum ettiğini hatırlattı.

DOSYA İKİ YILDIR YARGI ÖNÜNDE

Üniversite öğrencisi Feray Şahin’in ölümünden sorumlu tutulan polis memuru Fatih Burak Aykul meslekten ihraç edildi. Dosya yaklaşık iki yıldır Yargıtay’da. Karar bekleniyor.

“SOKAKLAR HİÇ BİR ŞEY OLMAMIŞ GİBİ”

Acılı baba Bekir Şahin, üniversite öğrencisinin öldürülmesinin ardından hayatlarının bir zindan olduğunu ve hayatlarının alt üst olduğunu belirterek, “Adalet, hak ve hukuk nerede. Genç bir kızı öldüren bir katil sokakta yürüyor. sanki hiçbir şey olmamış gibi Katil polis olduğu için delillerin çoğunu yok etmiş, bir kısmını karartmış ve delilerin çoğu olay mahallinde kasten kaybolmuş olay yeri savcısı olay yerine gitmiyor ve telefonla talimat verir mi bu iş olur mu? Bunların hiçbiri sorgulanmadı. Katilin yalanlarıyla soruşturma ve yargılama süreci yürütüldü.”

Bir kadın cinayeti daha: Boşanmak istediği karısını öldürdü ilginizi çekebilir Bir kadın cinayeti daha: Boşanmak istediği karısını öldürdü

Adana ailesi veliler CHP Gaziantep kadın cinayeti Mersin Ölüm Özgür Özel Polis Şanlıurfa Toros Üniversitesi Türkiye Yargıtay Zonguldak
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK