Vatandaş, Akşener’e böyle dert yandı: Ne ekmek, ne su, ne iş var

Vatandaş, Akşener’e böyle dert yandı: Ne ekmek, ne su, ne iş var

38
0
PAYLAŞ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ağrı’daki ziyaretlerine Diyadin ilçesinin ardından il merkezinde de devam etti.

Vatandaş Akşener'in başı öyle beladaydı: Ekmek yok, su yok, iş yok.

Vatandaş Akşener’in başı öyle beladaydı: Ekmek yok, su yok, iş yok.

Vatandaş Akşener’in başı öyle beladaydı: Ekmek yok, su yok, iş yok.

Ağrı’da esnafı ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile bir vatandaş arasında dikkat çekici diyaloglar yaşandı. Ziyaret sırasında Akşener’e gelen yaşlı bir vatandaş, “Ekmek yok, su yok, iş yok” sözleriyle isyan etti.

Vatandaş Akşener'in başı öyle beladaydı: Ekmek yok, su yok, iş yok.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ağrı’daki ziyaretlerine Diyadin ilçesinin ardından il merkezinde de devam etti.

“VATANDAŞ ALIŞVERİŞ YAPMAK ZORUNDA DEĞİL”

Satışlarının ve müşterinin alım gücünün düştüğünden şikayet eden bir bakkal, “İşimiz şu anda çok kötü durumda. İnsanların parası yok, alışveriş yapacak yeri yok, maaşları yetmiyor. Her gün zam geliyor. Ne yapacağımızı şaşırdık. Halka ne diyeceğimizi şaşırıyoruz. Her gün yeni zamlarla karşı karşıya kalıyoruz” dedi.

“Gençler işsiz, emekliyor”

Ziyaretleri sırasında Akşener’e gelen yaşlı bir vatandaş, “Ekmek yok, su yok, iş yok” sözleriyle isyan etti. Vatandaş, sözleriyle, “İçme suyu yok, hep mikrop, hep hastalık. Yatırım yok. Doktor yok. Halka sorarsanız yüzde 90’ı aynı şeyi söyleyecektir. Vatandaş, Akşener’in, “Peki gençlerin işsizlik durumu nasıl?” “Çok… Hepsi sürünüyor, iş yok. Biz şimdi söylüyoruz, o da ‘Neden böyle konuşuyorsun?…’ dedik, sonra suçlu oluruz. Akşener, “Ama ben sizi dinlemeye geldim, yine de konuşacaksınız. Sizden öğrendiklerimizi ağalara yanıtladı… Öyle bir şey yok.”

“Bir GÜN VATANDAŞ GİBİ YAŞAMAK, O KABUL EDERSE BİZ DE YAŞAYACAĞIZ”

Bir başka vatandaş hükümete tepki göstererek Akşener’i aradı:

“Şunu istiyorum: Yukarıda görev yapan insanlarımız bir gün halkın önüne çıkıp kendilerini halkın yerine koysunlar. Bir gün deneyelim, tıpkı insanların gelip geçtiği gibi. Devlet çiftçiye arpa yardımı yapıyor, gittik ve sistem kapandı. Tarım Müdürlüğü, sistemin 15 gün süreyle kapatıldığını söyledi. Sistemin 15 gün boyunca çökmesi, yoksul, orta sınıf çiftçilerin faydalanmadığı anlamına geliyor. Devlet kurumlarında kim yüksek bir konumdaysa bir gün kendini yurttaşın yerine koymalı ve yurttaş gibi yaşamalı. Kabul ederse biz de yaşayalım.”

“VALLAH AÇIYORUZ”

Kahvede Akşener, “Nasılsın?” Aradığı 75 yaşındaki vatandaştan “Yemin ederim açız” cevabını aldı. Vatandaş, “Sen zaten ne olduğunu biliyorsun. Şimdi ne diyeceğiz?” dedi.

“RANDEVU ALAMAZSAN KÖYDE İSTİFA EDECEĞİM”

Akşener, atanamayan genç bir öğretmen adayıyla da karşılaştı. Genç, Akşener’in, “Atanana kadar ne yapacaksın?” “İşsiziz, ne yapıyoruz… Şu anda köydeyim, köydeyim. Tekrar sınava hazırlanacağım. Olmazsa köye yerleşeceğim. Tarım yapacağız, başka bir şey değil…”

ATANMAYAN ÖĞRETMEN HAYALİNİ ANLATTI

Genç, Akşener’in “Ne hayal ediyorsun?” Soruyu şu şekilde yanıtladı: “Hayalim öğrencilerimle tanışmak, onlara öğretmek, onlara rehberlik etmek. Tabi eğer.”

Akşener'in vatandaşla diyaloğu sosyal medyaya damga vurdu ilginizi çekebilir Akşener’in vatandaşla diyaloğu sosyal medyaya damga vurdu

Ağrı doktoru Iğdır İYİ Parti Meral Akşener para zammı
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK