Vatandaştan Akşener’e: Şu eli nasırlı vatandaşın hakkını, Maho Ağa’nın çocuklarına yedirmeyin

Vatandaştan Akşener’e: Şu eli nasırlı vatandaşın hakkını, Maho Ağa’nın çocuklarına yedirmeyin

97
0
PAYLAŞ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyaretlerine önce Kars Arpaçay’da ardından da Kars şehir merkezinde devam etti.

Vatandaş Akşener’e: Maho Ağa’nın çocukları bu nasırlı vatandaşın hakkını yemesin

Vatandaş Akşener’e: Maho Ağa’nın çocukları bu nasırlı vatandaşın hakkını yemesin

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Kars’ta esnafı ziyaret eden bir vatandaş arasında dikkat çekici bir diyalog yaşandı. Vatandaş, “Maho Ağa’nın çocuklarına bu nasırlı vatandaşın hakkını yemeyin” dedi. Akşener vatandaşlara “Söz” diyerek yanıt verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyaretlerine önce Kars Arpaçay’da ardından da Kars şehir merkezinde devam etti.

AKŞENER VATANDAŞA SÖZ VERMİŞTİ

Ziyaretler sırasında Akşener’e gelen bir vatandaş, “Maho Ağa’nın çocuklarına bu nasırlı vatandaşın hakkını yemeyin. “Bunu istiyorum, başka bir şey istemiyorum” dedi. Akşener, “Kelime” diyerek yanıt verdi.

“HASTALAR MUAYENE OLMADAN DÖNÜYOR”

Hastanelerde çok sınırlı sayıda hastanın tedavi edildiğini belirten bir eczacı, “Giden hastalarımız randevusu yoksa tedavi olmuyor. Randevular da çok sınırlı sayıda verilmektedir. Pandemi, bir şey diyemem ama biraz daha açılması lazım. Doktorumuz bekliyor işini bitiriyor hastamız köyden geliyor geri dönme şansı yok ama yine de ilgilenilemiyor. Bakılmadan, muayene edilmeden döner.”

“10 AYDIR İŞSİZİM, EVİME EKMEK VEREMİYORUM”

İşsiz bir vatandaş Akşener’e, “Kod-29 ile kovuldum, 10 aydır mağdurum, evime ekmek getiremiyorum. 30 arkadaşımız görevden alındı, suçsuzduk ve sebepsiz yere.

“BORÇ İÇİNDEYİZ”

Akşener’in, “İşler nasıl?” Bir pastacı, “Bizim işimiz yok. Borç tuzağındayız. Evimizi sattık, şu anda kiralıyoruz. Geçimimizi sağlayamıyoruz” diye yanıtladı.

“BU KÖY BARAJIN MAĞDURUDUR”

Ziyaretler sırasında Akşener’e gelen bir vatandaş, elektrik ve suda yaşanan sıkıntıları şöyle anlattı:

“Köyümüz bir baraj köyüdür. 2018 yılının sonlarında taşındık, sorunlar başladı. Şehir gibi elektrik ve su parası ödüyoruz. Şehir gibi ödüyoruz ama şehirdeki gibi hizmetlerden yararlanamıyoruz. İçme suyumuzda arsenik var, o şekilde kullanmak zorunda kalıyorlar. Hayvanlarımız baraj sularından zehirlendi, geçen yıl telef oldular. Kimseye ‘doğal afet’ denilen bir şey ödenmedi. Bunları gündeme getiriyoruz, ‘bildiğiniz yere gidin’ diyorlar. Bu köy baraj kurbanı. Verilen sözlerin hiçbiri yerine getirilmedi. Halk sağlığı göz ardı ediliyor.

“SU İÇMEYİN”

Benim suyum içilmez. ‘Ayrıca hayvanınız barajdan su içmemelidir.’ Meramı engelledin. Nereden içiyorsun? Hayvana, ‘Hayvan, barajdan su içme’ diyeyim mi? Baraj yasak.’ O bir hayvan, anlatamazsın…”

“GÜN İÇİNDE SADECE BİR KİŞİYE SATIŞ YAPIYORUZ”

Akşener girdiği bir giyim mağazasında, “Bugün kaç müşteriye sattınız?” diye sordu. diye sordu. Esnaf, gün boyunca sadece bir müşteriye satış yapabileceklerini söyledi. Akşener, “Sürmez…” diyerek yanıt verdi ve dükkan sahibi başıyla onayladı.

Akşener: Oylarınızla bu harami düzeni yıkacağız ilginizi çekebilir Akşener: Oylarınızla bu harami düzeni yıkacağız Meral Akşener: Saldırı ve hakaretler arttıkça seçimin saldırıya geçtiğini bilmelisiniz... ilginizi çekebilir Meral Akşener: Saldırı ve hakaretler arttıkça seçimin saldırıya geçtiğini bilmelisiniz…

Ardahan Artvin İYİ Parti Kars Meral Akşener para saldırısı seçimi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK