Vatandaştan Babacan’a: Biraz daha hızlı sallarsanız düşecekler

Vatandaştan Babacan’a: Biraz daha hızlı sallarsanız düşecekler

32
0
PAYLAŞ

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin ilçe kongresi için gittiği Düzce Akçakoca’da esnafı ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Vatandaş Babacan’a: Biraz daha hızlı sallarsanız düşecekler

Vatandaş Babacan’a: Biraz daha hızlı sallarsanız düşecekler

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Düzce Akçakoca’da görüştüğü bir vatandaş hükümeti işaret ederek, “Biraz daha hızlı sallarsan düşerler. Sanki daha az sallıyorsun.” .

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin ilçe kongresi için gittiği Düzce Akçakoca’da esnafı ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Bir vatandaş Babacan’a, “Biraz daha hızlı sallarsanız düşerler. Sanki biraz titriyorsun” dedi. Babacan ise “Yıkmak için değil, inşa etmek için geliyoruz, asıl yürüyüşümüz yapmak” cevabını verdi.

Babacan, “Daha sert olmamızı söyleyenler var, biz de diyoruz ki; Vatandaş zaten izliyor ve seçim günü geldiğinde kararını verecek. Ne yapacağımızı anlatalım. İyi bir ekip kuralım ve ekibimizle birlikte sorunsuz bir yolda yürüyelim” dedi.

“ADABA’YI UYGUN YAPIYORSUNUZ”

Vatandaş, “Sn. Sayın Bakanım milletimizin ruh halini iyi bilmeniz gerekiyor. Ne kadar hızlı sallarsan, o kadar çok insan beğenir. Bunu kurallara ve görgü kurallarına uygun olarak yaptığınızı biliyoruz. dedim. Babacan ise, “Biz sandıkta halk sallayacak diyoruz, yine de ona güveniyoruz” yanıtını verdi.

“HALKA GİREMEZLERSE ÜLKENİN GERÇEKLERİNİ GÖREMEZLER”

Bir başka vatandaş ise, “Cumhurbaşkanımızın her konuşmasında söylediği her şey güllük gülistanlık ama inanın çalışan insanlar kazancıyla markete gidip evine bir şey alamaz. Hepimiz Düzce’liyiz, yıllardır buradayız. Burada üç milletvekilimiz var. İnanın seçim öncesi kapı kapı dolaşıyorlardı. Bir gün hangimiz ne yapıyorlar, onlar kim ve ne yapıyorlar diye sordular” diye sitem etti.

Babacan ise, “Eskisi gibi halkın içine giremiyor, giremediği zaman da ülkenin gerçeklerini göremiyor. Mevcut milletvekilleri tepki aldıkları için artık ortalıkta dolaşamıyorlar. Tepki alacaklarını bildikleri için toplum içine çıkamazlar. Vali, belediye başkanıyla oturup giderler. İl ziyareti olarak bunu yaptılar” dedi.

Vatandaş, “Kişi olarak konuşmuyorum, vatandaş olarak konuşuyorum. Onlardan memnun olanlar da var. Bunlar maaşını ve parasını devletten alan insanlar. Ama kendi bileğiyle çalışan artık evine ekmek getiremez.”

Başka bir vatandaş, “Aldığım para 1400 lira. Şimdi nasıl büyürsen öyle büyü. En düşük kömür ise ton başına 2 milyon lira oldu. Neyle alacağım? Bu nasıl bir durum?” isyan etti.

Babacan, “Hepsini biliyoruz. Ülkenin durumunu gördüğümüz için yola çıktık. Onun için DEVA Partisi’ni kurduk” dedi.

Babacan: Ülkemize musallat olan parti-devlet modeline son vereceğiz ilginizi çekebilir Babacan: Ülkemize musallat olan parti-devlet modeline son vereceğiz

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK