Yeni hafta, yağış ve serin havayla başlayacak

Yeni hafta, yağış ve serin havayla başlayacak

34
0
PAYLAŞ

Eylül ayına gelindiğinde yurttaki bunaltıcı sıcaklıklar geride kaldı ve hava sıcaklıkları hızla düştü. Ülkenin kuzey kesimlerinde azalan hava sıcaklıklarına yağışlar da eşlik ediyor. Tahminlere göre İstanbul’da sıcaklıklar bu hafta birkaç derece düşerken, hafta sonuna kadar aralıklarla yağmur yağacak.

Yeni hafta yağmur ve serin hava ile başlayacak

Yeni hafta yağmur ve serin havayla başlayacak

Yeni hafta yağmur ve serin hava ile başlayacak

Eylül ayına gelindiğinde yurttaki bunaltıcı sıcaklıklar geride kaldı ve hava sıcaklıkları hızla düştü. Ülkenin kuzey kesimlerinde düşen hava sıcaklıklarına yağışlar da eşlik ediyor. Tahminlere göre İstanbul’da sıcaklıklar bu hafta birkaç derece düşerken, hafta sonuna kadar aralıklarla yağmur yağacak.

Yeni hafta yağmur ve serin hava ile başlayacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yeni haftanın hava tahminlerini açıkladı. Tahminlere göre bu hafta hava sıcaklıkları düşmeye devam ederken, yer yer yağışlar da kendini gösterecek, Ege kıyılarında kuvvetli rüzgar bekleniyor. İstanbul’da geçen hafta 30 dereceyi geçen sıcaklıklar bu hafta 24 derece civarında olacak ve hafta boyunca yağışlar zaman zaman artacak.

RÜZGARIN ETKİSİ ARTIYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Karadeniz’in parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Kırklareli, Tekirdağ ve Artvin çevreleri yağışlı, diğer yerler ise daha az bulutlu ve açık olacak. Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

İstanbul barajlarında düşüş sürüyor ilginizi çekebilir İstanbul barajlarında düşüş sürüyor

Artvin HAVA istanbul Kırklareli Meteoroloji Tekirdağ
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK