Bacak arasında sallanan 35 kiloluk kitleyle bir ömür geçirdi

Bacak arasında sallanan 35 kiloluk kitleyle bir ömür geçirdi

35
0
PAYLAŞ

Bacaklarının arasında sarkan 35 kiloluk bir kütle ile bir ömür geçirdi.

Bacaklarının arasında sarkan 35 kiloluk bir kütle ile bir ömür geçirdi.

Isparta’da yıllardır kasığından dizine kadar sarkan tümörle yaşam savaşı veren Hakan Akın, Marmaris’te geçirdiği ameliyatla adeta yeniden doğdu. Hastalığı nedeniyle üniversite eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalan ve bir insan vücuduna dahi giremeyen Altın, vücudundan çıkarılan yaklaşık 35 kilo kist ile hayata yeniden ‘merhaba’ dedi.

Bacaklarının arasında sarkan 35 kiloluk bir kütle ile bir ömür geçirdi.

1981 yılında Isparta’da doğan Hakan Altın’a kısa süre sonra lenfödem teşhisi kondu. Kısa sürede büyümeye başlayan kasıklarındaki ödem, Hakan liseyi bitirip üniversite öğrencisiyken dizlerine kadar indi. Bu durumda tek başına hayatta kalmaya çalışan Hakan Altın, hayalindeki mesleği yapabilmek için üniversite sınavlarına girerek mimarlık kazandı.

Ancak kasıklarında başlayan tümör nedeniyle pantolon bile giyemeyince okulu bırakmak zorunda kaldı ve kendini hayattan soyutladı. Hayati ihtiyaçlarını bile tek başına karşılayamayan Hakan Altın için bütün ailesi seferber olsa da biz 35 yıl önce Türkiye’ye gitmedik, ailenin derdine hastane, doktor bırakmadık.

HAYAT İNANILMAZ OLDU

Herkesin ameliyat etmekten korktuğu Hakan Akın ve ailesi, umutlarını yitirince Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Tahsin Oğuz Acartürk ile tanıştı. Hakan Akın, Marmaris’te 6 saatlik ameliyatın ardından kasık bölgesinden sarkan 35 kiloluk tümörden kurtuldu ve kısa sürede normal hayatına döndü. Isparta’dan Marmaris’e gelen Hakan Altın ve ailesi, doktora teşekkür ziyaretinde bulundu.

40 yaşındaki lenfödem hastası Hakan Altın, hayattaki en değerli şeyin sağlık olduğunu ve çocukluğundan beri sadece nefes alarak yaşadığını belirterek, “İnsanların şaşkınlığıyla hayat çekilmez oldu, ‘Ağzına yastık mı koydun? bacak’ soruları ve işini etkili bir şekilde yapamadığı için. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç.Dr. Tahsin Oğuz Acartürk’ün 6 saatlik ameliyatı ile yeni bir hayata başladım” diye konuştu.

İLAÇ TEDAVİSİ MÜMKÜN OLMADI

Ameliyatı gerçekleştiren Doç.Dr. Tahsin Oğuz Acartürk ise, “Hakan beni bulduğunda önce bana fotoğraflarını gönderdi. Normal hayatın aksine kasıklardan aşağı doğru sarkan lenfödem kitlesi vardı. İlaçla tedavi edilemeyeceğini, tek çözümün ameliyat olduğunu söyledim. Benimle Marmaris’e geldiler. Yaklaşık 6 saatlik ameliyattan sonra vücudundan 35 kg’lık bir kütle ayırdık. Çoğu doktor bu kadar büyük bir kitleyi çıkarmaya cesaret edemedi. Ameliyattan çıktığı günün gecesi dahi herhangi bir yan etki olmadan yürüdü ve 2 gün sonra taburcu edildi. Bugün kontrol için bize geldi” dedi.

Hakan Altın’ın annesi Mevlidiye Altın, “Çocuğum bizimle yaşıyor, çok acı çekti. Doktorumuzdan Allah razı olsun, bizi çok mutlu etti” dedi ve oğlunun 40 yaşından sonra tekrar hayata başladığını söyledi.

“MİMAR OLMAK İÇİN OKULU BİTTİ”

Baba Mehmet Altın, “Hakan 40 gündür doktorlara gidiyoruz. Göbeğinin altında şişlik vardı, ‘fıtık, geçecek’ dediler. Gitmediğimiz hastane ve doktor kalmadı. Kimse ameliyat etmeye cesaret edemedi. Artık ümidimi kesmiştim. Umutsuzca geldim ama doktorumuz başardı maşallah. Hakan mimarlık okuyacakmış, bir yıl okula gitmiş sonra bakmış herkes onunla dalga geçiyormuş. Çocuğum okulu bıraktı. Kendi konumundan utandı” dedi.

Safra kesesi şikayeti ile geldi, karnında 15 kilodan fazla tümör bulundu. ilginizi çekebilir Safra kesesi şikayeti ile geldi, karnında 15 kilodan fazla tümör bulundu. 'Gaz' şikayeti ile gitti 21 kilo tümör alındı ilginizi çekebilir ‘Gaz’ şikayeti ile gitti 21 kilo tümör alındı

Bacaklarının arasında sarkan 35 kiloluk bir kütle ile bir ömür geçirdi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK