Corona virüsünün Mu varyantı ile ilgili dikkat çeken açıklamalar

Corona virüsünün Mu varyantı ile ilgili dikkat çeken açıklamalar

34
0
PAYLAŞ

Corona virüsünün Mu varyantı hakkında dikkat çeken açıklamalar

Corona virüsünün Mu varyantı hakkında dikkat çeken açıklamalar

Dünya Sağlık Örgütü’nün yakından takip ettiklerini açıkladığı “Mu varyantı” ile ilgili çarpıcı açıklamalar ABD ve diğer ülkelerden geldi.

Corona virüsünün Mu varyantı hakkında dikkat çeken açıklamalar

Geçen hafta Dünya Sağlık Örgütü, “Yakından izliyoruz” uyarısında bulundu ve Mu varyantı hakkında ardı ardına açıklamalar geldi…

ABD’nin önde gelen bilim adamlarından biri olan ve Beyaz Saray Sağlık Danışmanı olarak da görev yapan Anthony Fauci, Mu varyantı hakkında konuştu. Güney Amerika’da hızla yayıldığı belirtilen Mu varyantı hakkında açıklama yapan Fauci, düzenlediği basın toplantısında adeta kalplere su serpti.

Fauci, “Mu varyantının baskın virüs olma olasılığı çok düşük” dedi. Delta varyantı ABD genelinde baskın varyant olarak kaldı. “Vakaların yüzde 99’u Delta varyantlarıdır” dedi. Ancak Fauci, Mu varyantını yakından izlediklerini söyledi.

Dünya Sağlık Örgütü, Mu varyantının ABD, Japonya, Ekvador ve bazı AB ülkelerinde görüldüğünü duyurdu.

“DELTA VARYANT DEĞİŞTİRMEDİR”

Öte yandan Asya’nın önde gelen bilim adamlarından Dr. Sebastian Maurer-Stroh da Mu varyantı hakkında açıklama yaptı. Bilim ve Teknoloji Araştırma Ajansı bünyesindeki Biyobilgi Enstitüsü Müdürü Dr. Maurer-Stroh, Mu varyantının toplam vakaların yüzde 1’inden bile daha az olduğunu açıkladı.

Ünlü bilim adamı, “Bir varyantın salgın olması için mutasyona uğrayan virüsün uygun olması gerekir ve DSÖ bu mutasyonun virüsün etkili olabileceği ihtimali için izlendiğini söyledi.” Maurer-Stroh, “Lambda ve Mu varyantları Güney Amerika’da da ortaya çıktı” diyor. Ancak bu varyantların oranı azalmaktadır. Delta varyantı onların yerini alır. Küresel bir perspektiften baktığımızda, Delta varyantı en baskın varyant olmaya devam ediyor.”

Dünya Sağlık Örgütü açıkladı: Corona virüsünün Mu varyantı ortaya çıktı ilginizi çekebilir Dünya Sağlık Örgütü açıkladı: Corona virüsünün Mu varyantı ortaya çıktı mu varyantı nedir?  Mu varyantı nerede görüldü, Türkiye'de mevcut mu? ilginizi çekebilir mu varyantı nedir? Mu varyantı nerede görüldü, Türkiye’de mevcut mu? Delta varyantından sonra keşfedilen yeni bir mutasyon: C.1.2 varyantı tespit edildi ilginizi çekebilir Delta varyantından sonra keşfedilen yeni bir mutasyon: C.1.2 varyantı tespit edildi

ABD Amerika Asya Avrupa Beyaz Saray Bilim Corona Dünya Ekvador Güney Amerika Japonya Kolombiya Ölüm Sağlık Teknoloji Türkiye

Corona virüsünün Mu varyantı hakkında dikkat çeken açıklamalar

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK