Elazığ Tabip Odası Başkanı’ndan korkutan açıklama: Servisler doldu, hekimler ölüyor

Elazığ Tabip Odası Başkanı’ndan korkutan açıklama: Servisler doldu, hekimler ölüyor

27
0
PAYLAŞ

Elazığ Tabip Odası Başkanı’ndan korkutan açıklama: Servisler dolu, doktorlar ölüyor

Elazığ Tabip Odası Başkanı’ndan korkutan açıklama: Servisler dolu, doktorlar ölüyor

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi ve Fırat Üniversite Hastanesi’nde açılan Covid servislerinin dolu olduğunu, 3. ve 4. servislerin açıldığını belirten Elazığ Tabip Odası Başkanı Özcan Uçar, “Ekim veya Kasım’da bir zirve daha olabilir” dedi.

Elazığ Tabip Odası Başkanı'ndan korkutan açıklama: Servisler dolu, doktorlar ölüyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka haritasını paylaştı. 14-20 Ağustos tarihleri ​​arasında vaka yoğunluğunun en yüksek olduğu il Rize olurken, ikinci sırayı Bingöl aldı.

“KARANTİNADA TUTMAK İÇİN TEST YAPMAZLAR”

Elazığ Tabip Odası Başkanı Özcan Uçar, vakaların açıklanandan fazla olduğunu ve aşıların yetersiz olduğunu belirterek, “Bu bölgede yurt dışından gelenlerin yoğunluğu, cenaze, düğün, nişan ve toplantıların çok kalabalık olması. ve sık olması da vakaları tetikler. Bu beklenen bir şey. Yurt dışından gelenler ve buradaki birçok insan karantinadan kaçmak için test yaptırmıyor, bulgularını saklıyor. Bu nedenle, vaka tespit edilemez. Bayramdan önce vakaların çok artacağını söylemiştik. Hiçbir önlem ya da kısıtlama alınmadı” dedi.

“EKİM VEYA KASIM AYINDA BAŞKA BİR ZİRVE OLABİLİR”

Bingöl’de vaka sayısının 1 hafta 10 gün içinde azalacağını belirten Uçar, il dışından ve yurt dışından gelenlerin, düğünlerin, nişan ve cenazelerin yoğun bir şekilde devam etmesi halinde bulaşmanın artacağını ifade etti.

Uçar, bir sonraki zirveye kadar herhangi bir önlem alınmazsa vakaların otomatik olarak azalacağını, ardından yeni bir zirve yaşanacağını söyledi. Bir zirveden sonra düşmeye başlar. Bir sonraki zirveye kadar önlem alınmazsa vakalar kendiliğinden düşecek. Ondan sonra tekrar zirve yapar. Olacak olan bu. Bu zirve düşecek, daha sonra Ekim veya Kasım’da başka bir zirve olabilir. Yeterince aşı yapabilirsek, onları önleyebiliriz. Ama aşıyı yeterince yapamazsak bu tür zirvelerde tekrar artacak ve düşüşler devam edecek. Şu an için aşıların yetersiz olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

“ELAZIĞ’TA HİZMETLER DOLU, HEKİMLER ÖLDÜ”

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi ve Fırat Üniversite Hastanesi’nde açılan Covid servislerinin dolu olduğunu, 3. ve 4. servislerin açıldığı bilgisine sahip olduklarını belirten Uçar, şöyle devam etti:

* Üniversite Hastanesi’nde 20 yataklı 2 servis açıldı ve dolduğunda üçüncü servisi açtılar.

* Şehir Hastanesi’ndeki doktor arkadaşların dediği gibi; 3 servis dolu, 4. servisi açtılar.

* Aşı yaptırmadığını düşündüğümüz vefat eden hekim arkadaşlarımız var.

* Elazığ, Bingöl ve Tunceli İl Sağlık Müdürlükleri başından beri bu konularda şeffaf olmamıştır. Bu 3 ilde vaka sayısının daha fazla olduğunu düşünüyorum.

* Diyelim ki vaka sayımız yüz bin, sanırım 2 kat fazla.

* İçişleri Bakanlığı’nın konserlerde, sinemalarda, tiyatrolarda ve toplu taşıma araçlarında PCR testi istemesi çözüm değil.

* Sahte PCR sonuçlarını duyuyoruz ve görüyoruz. Zorunlu aşılama yerine teşvik mekanizmalarını harekete geçirmek gerekiyor. Maalesef Türkiye’de böyle bir mekanizma yok.

İzmir Tabip Odası Başkanı açıkladı: Türkiye'de yeni bir mutasyon görüldü ilginizi çekebilir İzmir Tabip Odası Başkanı açıkladı: Türkiye’de yeni bir mutasyon görüldü

Bingöl Corona Elazığ Fırat Üniversitesi İçişleri Bakanlığı izmir konseri Rize Sağlık Bakanı Sağlık Bakanı sinema salonu Tunceli Türkiye

Elazığ Tabip Odası Başkanı’ndan korkutan açıklama: Servisler dolu, doktorlar ölüyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK