Hollanda’dan yeni karar: Sosyal mesafe kuralı kalkıyor

Hollanda’dan yeni karar: Sosyal mesafe kuralı kalkıyor

355
0
PAYLAŞ

Hollanda’dan yeni karar: Sosyal mesafe kuralı kaldırıldı

Hollanda’dan yeni karar: Sosyal mesafe kuralı kaldırıldı

Hollanda’da Başbakan Mark Rutte, ülkesinin corona virüsü ‘rahatlama paketini’ açıkladı. Buna göre sosyal mesafe kuralı tamamen kaldırılırken etkinlik ve mekan girişlerinde korona geçiş kartı zorunluluğu olacak.

Hollanda'dan yeni karar: Sosyal mesafe kuralı kaldırıldı

Hollanda hükümeti bugün, barlara, restoranlara, stadyumlara, gece kulüplerine veya kültürel etkinliklere girişlerde ‘korona geçiş kartı’ sisteminin devreye alınacağını ve 25 Eylül’den itibaren sosyal mesafe kuralının kaldırılacağını duyurdu.

Hollanda Başbakanı Mark Rutte düzenlediği basın toplantısında sosyal mesafenin insanlar üzerindeki etkisini ve duygusal yükünü anlayabildiğini söyledi. Rutte, “Bu nedenle 25 Eylül itibariyle tüm alanlarda sosyal mesafe kuralının artık bir zorunluluk olmadığını duyurmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

Bir günden fazla süren festival ve açık hava etkinliklerinin yurt içinde yeniden başlayacağı açıklandı. Sabit koltuklar olmadan kapalı mekanlarda da konserlere izin verilecek. Salon kapasitesinin yüzde 75’ine seyirci alınacak.

‘DİKKAT OLMAK’

Rutte, ülkesinde önlemlerin çoğunun kaldırıldığını duyururken, yine de ‘temkinli olun’ çağrısını yineledi.

Hollanda’daki yeni kurallar toplu taşıma ve okullar için geçerli değil. Bu alanlarda maske zorunludur. Hükümet, çalışanlarına mümkün olduğunca evden çalışmalarını tavsiye ediyor. Yeni duyurulan uygulamalarla birlikte restoran, bar, sinema, müze, konser ve festival gibi mekanlarda hem iç hem de dış mekanlarda 13 yaş ve üzeri kişilere ‘korona geçiş kartı’ zorunlu hale gelecek.

Almanya ve Belçika gibi birçok Avrupa ülkesinde sosyal mesafe kuralları hala geçerlidir.

Dünyaca ünlü plaj doldu, sosyal mesafe unutuldu ilginizi çekebilir Dünyaca ünlü plaj doldu, sosyal mesafe unutuldu Hollanda başbakanını görevden aldılar: Covid-19 yasaklarını erken kaldırdınız ilginizi çekebilir Hollanda başbakanını görevden aldılar: Covid-19 yasaklarını erken kaldırdınız

Hollanda’dan yeni karar: Sosyal mesafe kuralı kaldırıldı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK