Kamu hastanelerinde bir ilk! Görüntülü hekim dönemi başlıyor

Kamu hastanelerinde bir ilk! Görüntülü hekim dönemi başlıyor

31
0
PAYLAŞ

Devlet hastanelerinde bir ilk! Video doktor dönemi başlıyor

Devlet hastanelerinde bir ilk! Video doktor dönemi başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi dijital yeniliklerine bir yenisini daha ekledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi, “İBBEşrefpaşa” uygulamasıyla vatandaşlara randevu, tahlil sonuçları, reçete ve ilaç görüntüleme gibi bilgilere tek tıkla erişim kolaylığı sağlayacak. Devlet hastanelerinde bir ilk olan uygulama ile hastalar da görüntülü randevu sistemi üzerinden uzman hekimlerle görüşebilecek. Uygulama yarından itibaren geçerli olacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi her geçen gün kalite standardını yükseltiyor. Eşrefpaşa Hastanesi’nin “İBBEşrefpaşa” mobil uygulaması ile İzmirliler artık ulaşımdan analiz sonuçlarına, randevu almaktan görüntülü görüşmeye kadar her türlü bilgiye kolayca ulaşabilecekler. Yarından (1 Eylül) itibaren kullanılmaya başlanacak uygulama ile hastalar, görüntülü randevu sistemi ile alanında uzman hekimlerle görüşebilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzman Dr. Gaffar Karadoğan, “Vatandaşlarımızın Eşrefpaşa Hastanesi uygulamalarından daha hızlı yararlanabilmesi için mobil uygulamayı devreye aldık. Artık vatandaşlar randevularını alırken akıllı asistan sayesinde şikayetlerine göre doğru birime yönlendirilecek. Bu hastalarımız için büyük kolaylık. Sağlık konusunda danışmanlık hizmeti almak isteyen ancak pandemi nedeniyle hastaneye gelmeye korkanlar artık Zoom uygulaması üzerinden doktora başvurabilecekler.

İBB Eşrefpaşa Hastanesi mobil uygulaması ile hastalar, şikayetlerine göre ‘Akıllı Asistan’ ile randevu almak için hizmete kolayca erişebiliyor, laboratuvar, patoloji ve analiz sonuçlarını görüntüleyebiliyor. “İBBEşrefpaşa” uygulaması, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi “esrefpaşahastanesi.izmir.bel.tr” adresinden veya mobil cihazların marketlerinden indirilebilir. Uygulama, Android, IOS ve Windows Mobile işletim sistemlerini kullanan akıllı telefon ve tablet bilgisayarlarda çalışmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirilen uygulamada, “görüntülü görüşme” seçeneği ile kamu hastaneleri arasında bir ilk sağlandı. Asırlık hastanenin uzman doktorları ile yapılabilecek görüntülü görüşmeler sayesinde hem korona virüs salgını nedeniyle hastanelerde yaşanan tıkanıklığın önüne geçilecek, hem de doktora ulaşmakta güçlük çeken hastalar, canlı yayında uzmanlara sorularını sorun.

Zoom uygulaması üzerinden görüntülü görüşme randevuları yapılırken, link hastaya kısa mesaj olarak gönderilir. Zoom bağlantısına Randevularım bölümünden de erişilebilir. Görüşmelerde uzmanlar hastaların sorularını yanıtlar, merak ettikleri konu hakkında bilgi verir ve gerekli görüldüğünde hastayı hastaneye sevk eder. Bu görüşmelerde herhangi bir teşhis konulamamakta ve hastalara reçete yazılmamaktadır. Görüşmeler kayıt altına alınmaktadır.

Uygulamanın öne çıkan diğer özellikleri ise şöyle: Nöbetçi eczane ve en yakın eczaneye yönlendirme, Eşrefpaşa Hastanesi’nde yapılan tahlil, patoloji ve görüntü sonuçları, Şikayete göre ilgili branştan randevu asistanı ile randevu alınması, Randevu alınması videolu, Uygulama geçmişinin görüntülenmesi, Hastane bilgileri, Kişisel takipler (boy-kilo takibi, nabız-ateş-tansiyon bilgisi vb.), Hastaya yazılan reçete ve ilaç bilgileri.

Akıllı telefon Android canlı hastane İBB internet iOS izmir korona Sağlık uygulaması Windows

Devlet hastanelerinde bir ilk! Video doktor dönemi başlıyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK