Nara sıkılan tarım ilacı öldürdü

Nara sıkılan tarım ilacı öldürdü

47
0
PAYLAŞ

Nara püskürtülen pestisit öldürdü

Nara püskürtülen pestisit öldürdü

Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde 2 yıl önce nar yedikten sonra hayatını kaybettiği iddia edilen 4 yaşındaki Saliha Çakır’ın adli tıp raporu ortaya çıktı. Çakır’ın narın üzerine sıkılan ilaçtan öldüğü belirlendi. Baba Üzeyir Çakır, “Kimyasal bir ilaçtan olduğu kesin. Hepimiz bu nardan zehirlendik. Kızım küçük olduğu için bedeni onu çıkarmadı, vefat etti” dedi.

Nara püskürtülen pestisit öldürdü

Olay, 30 Ekim 2019’da Yeşilhisar ilçesi Kavak Mahallesi’nde meydana geldi. Çakır ailesi akşam yemeğinden sonra nar yedi. Bir süre sonra baba Mustafa (67), eşi Saliha (61), oğulları Osman (26), Üzeyir (36), eşi Keser (44) ve çocukları Saliha Çakır hastalandı. 6 kişilik aile, komşularının da yardımıyla karın ağrısı ve baş dönmesi şikayetleriyle Yeşilhisar Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. İlk tespitlere göre gıda zehirlenmesi şüphesiyle aile bireylerine serum tedavisi uygulandı. Küçük Saliha’nın durumu ağırlaşınca Kayseri Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı.

İKİ KEZ DURDURDU

Yolda iki kez kalbi duran Küçük Saliha, doktorların tüm müdahalelerine rağmen hayatını kaybetti. Ailenin diğer fertleri tedavilerinin ardından taburcu edildi. Küçük Saliha’nın cansız bedeni, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapılan otopsinin ardından Kavak Mahallesi’nde toprağa verildi. Savcılık, Küçük Saliha’nın ölümüyle ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında jandarma ekipleri, ailenin yediği narlardan numune alarak incelenmek üzere Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. DHA, küçük kızın ölümüyle ilgili raporu aldı. Saliha’nın iddia edildiği gibi yediği nara sıkılan ilaçlardan öldüğü kesin.

CİĞERİMİZ YANDI, BAŞKALARINI YAKIN

Saliha’nın babası Üzeyir Çakır, “İlçe Tarım Müdürlüğü’nün bize rapor vermediğini ve narda sorun olmadığını söylediğini” iddia ederek, şunları söyledi:

– Adli tıp raporunda kızımın nardaki pestisitten zehirlendiği bilgisi var. Adana’ya bir tanıdığımızı ziyarete gittik. Buradan bir hediye aldık. Onlar da komşularının bahçesinden nar istediler. Tüccara verdiğini söyledi. Tüccara sorduk. Tüccar da işçilerin topladıklarını geride kalanlardan seçer. İyileri topla kardeşim dedi. Oradaki tanıdıklarımız bize narı hediye ettiler. Buraya getirdik. Narı herkes ayrı yedi.

– Hepimiz zehirlendik. Kızım küçük olduğu için bedeni çıkarılamadı, vefat etti. Tedaviyle kurtulduk. Narlar olgunlaştığında çatlarlar. Narları iyi durumda piyasaya sürmek için uyuşturucu kullanıyorlardı. Narın çatlak yerine de geldi. Ciğerlerimiz yandı, diğer Salihaların ve ciğerlerin yanmaması için yetkilileri göreve davet ediyoruz.

Nar yiyen aile hastanelik oldu!  Küçük Saliha vefat etti ilginizi çekebilir Nar yiyen aile hastanelik oldu! Küçük Saliha vefat etti

Nara püskürtülen pestisit öldürdü

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK