Selin ardından kenti bir de corona vurdu! Vakalar 1 ayda 2 katına...

Selin ardından kenti bir de corona vurdu! Vakalar 1 ayda 2 katına çıktı

122
0
PAYLAŞ

Selden sonra şehri korona vurdu! Vakalar 1 ayda ikiye katlandı

Selden sonra şehri korona vurdu! Vakalar 1 ayda ikiye katlandı

Sel felaketinin ardından Sinop’ta bu kez korona virüs alarmı verildi. Şehirdeki vaka sayısı 4 tablo artıyor. Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı verilere göre ildeki vakalar son bir ayda neredeyse ikiye katlandı.

Selden sonra şehri korona vurdu!  Vakalar 1 ayda ikiye katlandı

Ülke genelinde vaka sayısı 20 bini aşarken, Sinop’ta korona vakalarında bir ayda yaşanan artış dikkat çekti.

İlde 7-13 Ağustos tablosunda yüz bin kişiye 119,19, 14 Ağustos-20 Ağustos tablosunda 132,59, 21-27 Ağustos tablosunda 149,68, 28. Ağustos-3 Eylül tablosu. .

VAKA HİÇ KATLANMADI

Nüfusla kıyaslandığında 7-13 Ağustos tarihlerinde kentte 258 vaka bulunurken, 28 Ağustos-3 Eylül tarihlerinde bu sayı 436’ya yükseldi.

Bu tablo ile şehir Nisan ayında geri döndü. Kentin son 24-30 Nisan tablosu yüz binde 213.43 vaka ve 462 vaka sayısına sahipti.

TURİZM VE SEL ETKİSİ

Sel felaketinin turizm sezonunu ikiye böldüğü kentte vakaların artması bu iki duruma işaret ediyor.

Yaz sezonunda yerli turist akınına uğrayan kent, bir ay önce meydana gelen sel felaketinin ardından çeşitli illerden misafir kabul etti.

Şehrin afet bölgesi haline gelmesiyle turizm sona ermiş olsa da, selin yaralarını sarmak için bir görevli akını ile karşı karşıya kaldı. İHA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kritik tabloyu paylaştı!  Vaka sayısında büyük artış! ilginizi çekebilir Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kritik tabloyu paylaştı! Vaka sayısında büyük artış! İki sınıfta daha yüz yüze eğitime ara verildi!  Öğrenciler karantinaya alındı ilginizi çekebilir İki sınıfta daha yüz yüze eğitime ara verildi! Öğrenciler karantinaya alındı

Corona Elazığ okulu Pazartesi Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı Sinop sosyal medya yüz yüze

Selden sonra şehri korona vurdu! Vakalar 1 ayda ikiye katlandı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK