SMA hastası Uğur yaşama tutunamadı

SMA hastası Uğur yaşama tutunamadı

27
0
PAYLAŞ

SMA hastası Uğur hayata tutunamadı

SMA hastası Uğur hayata tutunamadı

Antalya’da 4,5 yaşındaki SMA hastası Uğur Kanat, yaşam mücadelesini kaybetti. Annesi, ördüğü lifleri başucunda satarak oğluna bakmaya çalışınca Kanat gündeme geldi.

SMA hastası Uğur hayata tutunamadı

Kepez ilçesinde yaşayan Nurgül ve Ahmet Kanat çiftinin 2 çocuğundan en küçüğü olan Uğur Kanat’a doğumundan 30 gün sonra SMA Tip 1 teşhisi konuldu. Tedavi için hastaneye kaldırılan Uğur, 9 ay yoğun bakımda kaldı. Aile, hastaneden çıkardıkları çocukları için evlerinde bir oda hazırladı.

Uğur Kanat 3,5 yıl boyunca evindeki yatağında 6 cihaza bağlı hayatını sürdürdü. Nurgül Kanat, Uğur’un aylık 5 bin liralık tedavi masraflarını karşılamak için oğlunun başucunda ördüğü elyaf ve çorapları satıyordu.

Uğur Kanat, geçtiğimiz Cuma günü hastalanarak özel bir hastaneye kaldırıldı. Tüm müdahalelere rağmen kanat kurtarılamadı. Ailesi bu habere üzülürken Uğur Kanat, dün Kurşunlu Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

SMA hastalığı nedir, belirtileri ve tedavisi nelerdir? ilginizi çekebilir SMA hastalığı nedir, belirtileri ve tedavisi nelerdir? Oğlu SMA hastası baba: Tedavi masrafı 26 milyona ulaştı, nasıl ödeyeyim? ilginizi çekebilir Oğlu SMA hastası baba: Tedavi masrafı 26 milyona ulaştı, nasıl ödeyeyim?

SMA hastası Uğur hayata tutunamadı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK