Uğur Şahin’nden sürpriz kutlama: Aşıyı onun sayesinde bulduk

Uğur Şahin’nden sürpriz kutlama: Aşıyı onun sayesinde bulduk

63
0
PAYLAŞ

Uğur Şahin’den sürpriz kutlama: Onun sayesinde aşıyı bulduk

Uğur Şahin’den sürpriz kutlama: Onun sayesinde aşıyı bulduk

Pfizer ile birlikte korona virüs aşısı geliştiren BioNTech’in kurucu ortaklarından Uğur Şahin’in, kendisi için çok önemli yeri olan kişiye özel bir doğum günü kutlama videosu yayınladığı ortaya çıktı.

Uğur Şahin'den sürpriz kutlama: Onun sayesinde aşıyı bulduk

Almanya’nın Mainz kentinde eşi Özlem Türeci ile birlikte BioNTech’i kuran ve Almanya’nın en zenginlerinden biri haline gelen Uğur Şahin, dikkat çekici bir kutlamaya katıldı.

BioNTech CEO’su olarak görev yapan Şahin, Köln’de okurken “en sevdiğim öğretmenim” dediği matematik öğretmeni Gisela Seulen’e bir tebrik videosu hazırlayarak gönderdi. Seulen’in kendisi için çok önemli olduğunu söyleyen Şahin, matematik öğretmeninin 80. doğum günü için bir video hazırladı.

Kölner Stadt-Anzeiger gazetesinde yer alan haberde, Şahin’in Seulen’e hitaben “Öğrettikleriniz sayesinde ve şahsen büyük bir kararlılıkla korona virüsü aşısı geliştirmeye başladık” dediği belirtildi. Matematiğin biyolojik düzen ile bulaşıcı hastalıklar arasındaki bağlantıyı kurmaya yardımcı olduğunu belirten Şahin, dört yaşındayken ailesiyle birlikte Köln’e taşındı.

Videoyla ilgili Alman basınına konuşan Seulen, Şahin’in mesajından çok mutlu olduğunu söyledi.

Lise ve tıp eğitimini Köln’de alan Şahin, yarın Köln Üniversitesi’nde eşi Özlem Türeci ile birlikte fahri doktora alacak.

Özlem Türeci ve Uğur Şahin'den çarpıcı açıklamalar: Covid-19'dan korkuyoruz ilginizi çekebilir Özlem Türeci ve Uğur Şahin’den çarpıcı açıklamalar: Covid-19’dan korkuyoruz Aylar sonra ortaya çıktı: Pfizer, BioNTech'in Covid-19 aşısını reddetti ilginizi çekebilir Aylar sonra ortaya çıktı: Pfizer, BioNTech’in Covid-19 aşısını reddetti Corona virüsü aşısında çirkin oyun: Aylar sonra ortaya çıktı ilginizi çekebilir Corona virüsü aşısında çirkin oyun: Aylar sonra ortaya çıktı

Uğur Şahin’den sürpriz kutlama: Onun sayesinde aşıyı bulduk

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK