Aşı yoksa maç da yok! Aşısız taraftarlar stada alınmadı

Aşı yoksa maç da yok! Aşısız taraftarlar stada alınmadı

31
0
PAYLAŞ

Aşı yoksa maç da yok! Aşısız taraftarlar stadyuma alınmadı

Aşı yoksa maç da yok! Aşısız taraftarlar stadyuma alınmadı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu’nun statlara giriş koşullarını güncellemesinin ardından korona virüs aşısı olmayan taraftarlar, TFF 3. Lig takımlarından Edirnespor’un maçına giremedi.

Aşı yoksa maç da yok!  Aşısız taraftarlar stadyuma alınmadı

Corona virüs önlemleri kapsamında bazı uygulamaları hayata geçiren Türkiye Futbol Federasyonu, statlara giriş şartlarını yeniledi. Uygulamanın ilki, TFF 3. Lig takımlarından Edirnespor ile Belediye Derincespor arasında oynanan maçta gerçekleştirildi. Edirne’de 25 Kasım Stadyumu’nda oynanan karşılaşma öncesinde seyircilerin statlara girişleri kontrol edildi.

NEGATİF PCR TESTİ İLE STADYUM GİREBİLİRLER

Ev sahibi kulübün sorumluluğunda yapılan kontrollerde Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen aşı takvimini tamamlayan taraftarların son aşı tarihinin 14 gün olup olmadığı, Covid-19 olan taraftarların ise aşı olup olmadığı kontrol edildi. izolasyon işlemlerinin tamamlanmasından itibaren 180 günü geçmemiştir. 12 yaşını doldurmuş ve Sağlık Bakanlığınca belirlenen aşı yaş grubuna henüz dahil olmamış taraftarlar müsabakadan en geç 48 saat önce PCR testi yaptırmak ve test sonucunun alınması şartıyla stadyuma girebilirler. negatif. Covid-19 PCR testi yaptırmayan 12 yaş altı taraftarların stada girmesine izin verilmedi. Bilet alan ancak aşı takvimini tamamlamayan taraftarlar, maçtan en fazla 48 saat önce PCR testi yaptırmak ve test sonucunun negatif çıkması şartıyla stadyumlara girebildi.

HAYRANLAR UYGULAMADAN MEMNUN

Edirnespor Başkanı Savaş Üner, aşı kartı uygulamasının TFF’nin aldığı karar doğrultusunda sürdüğünü ve devam edeceğini belirterek taraftarlara aşı yaptırma çağrısında bulundu. Taraftarlardan Özlem Yener Erk, uygulamadan memnun kaldığını ve daha özgüvenli hissettiğini söyledi. Bir diğer destekçi Ahmet Kıyı ise vatandaşlara aşı yaptırma çağrısında bulunarak, uygulamanın faydalı olacağını düşündüğünü ifade etti.

Corona Edirne Futbol Sağlık Bakanlığı TARAFTARLAR TFF Türkiye

Aşı yoksa maç da yok! Aşısız taraftarlar stadyuma alınmadı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK