Aziz Yıldırım, Kocaelispor’dan alacağı için indirim yaptı

Aziz Yıldırım, Kocaelispor’dan alacağı için indirim yaptı

27
0
PAYLAŞ

Aziz Yıldırım, Kocaelispor’dan yaptığı alışverişte indirim yaptı

Aziz Yıldırım, Kocaelispor’dan yaptığı alışverişte indirim yaptı

Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım, Kocaelispor’a verdiği kredide indirim yaptı. Uzun süredir ödenmeyen 1,5 milyon dolarlık borcun 1 milyon dolara indirildiği açıklandı.

Aziz Yıldırım, Kocaelispor'dan yaptığı alışverişte indirim yaptı

Kocaelispor, Aziz Yıldırım’a olan 1,5 milyon dolarlık borcun 1 milyon dolar faizsiz ve 1 yıl gecikmeli olarak ödeneceğini açıkladı. Kocaelispor sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Aziz Yıldırım’a olan borcun faizsiz ve bir yıl vadeli olarak ödeneceği belirtildi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Eski Başkanı Aziz Yıldırım, Kocaelispor’un içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar sırasında kulübe yaklaşık 1,5 milyon dolar borç verdi. Ancak söz konusu borç uzun süre ödenemeyince yasal faiz ve icra masrafları ile cari borç tutarı 26 milyon TL’ye yükseldi. Aziz Yıldırım ve Kocaelispor partileri yaptıkları görüşmede borcu 1 milyon dolara indirdi. Ayrıca söz konusu borcun Aziz Yıldırım’a bir yıl vadeli ve faizsiz olarak ödeneceği öğrenildi.

Kocaelispor’un resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kulübümüzün 2002 yılından bu yana devam eden ve camiamızın yakından tanıdığı Aziz Yıldırım’a 1,5 milyon dolar borcu var. Bugün geldiğimiz noktada, mevcut borç tutarı, yasal faiz ve icra masraflarıyla birlikte 26 milyon TL civarında. Aziz Yıldırım ile bir süredir yaptığımız görüşmeler sonucunda bugün ilgili rakam 1 Milyon Dolar olarak belirlenmiş olup, bu tutar Aziz Yıldırım Bey’e 1 yıl gecikmeli faizsiz olarak ödenecektir. Bu süreçte anlaşmayı kolaylaştıran Aziz Yıldırım’a, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’a, Kocaeli Milletvekilimiz Saffet Sancaklı’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

Aziz Yıldırım Dolar faizi Fenerbahçe Kocaeli Saffet Sancaklı sosyal medya

Aziz Yıldırım, Kocaelispor’dan yaptığı alışverişte indirim yaptı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK