Bir harf yanlışlığı, transfere engel oldu!

Bir harf yanlışlığı, transfere engel oldu!

27
0
PAYLAŞ

Bir harf hatası aktarımı engelledi!

Bir harf hatası aktarımı engelledi!

Dünya futbolunda ilginç nedenlerle pek çok kez gerçekleşmeyen transferlere bir yenisi daha eklendi! Lazio’nun unuttuğu bir mektup Kostic transferinin gerçekleşmesini engelledi.

Bir harf hatası aktarımı engelledi!

İtalya Serie A takımı Lazio’nun Alman Bundesliga takımlarından Frankfurt’tan almak istediği Filip Kostic, harf hatasına takıldı.

28 yaşındaki sol kanat oyuncusunu transfer etmek isteyen Lazio, Alman ekibinin e-posta adresini ‘eintrachtfranfurt’ olarak yazdı ve ‘K’ harfini unuttu. Yanlış adrese gönderilen maile cevap gelmeyince Lazio Zaccagni’yi transfer etti.

Bu hatanın ardından Lazio Sportif Direktörü Igli Tare, transferi engelleyen bu hata hakkında konuşmak istemediğini belirterek, “Kostic’i transfer etmeyi çok istiyorduk ama her şey geride kaldı. Bu konuyu daha fazla uzatmak istemiyoruz. Kostic ve Frankfurt’a iyi şanslar.”

İLGİNÇ NEDENLERLE ÇALIŞMAYAN TRANSFERLERDEN BAZILARI

Kevin Grosskreutz – Borussia Dortmund’dan Galatasaray’a

2015 transfer döneminde İstanbul’a gelen ve Galatasaray’a transfer olan Grosskreutz’un sarı-kırmızılı takıma transferi gerçekleşmedi. Transferin gerçekleşmemesinin nedeni eksik imzalı belgenin FIFA Transfer Eşleştirme Sistemine yüklenmesiydi. Alman oyuncu, eksik imzası ve transfer süresinin bitmesi nedeniyle Galatasaray’a transfer edilemedi ve Ocak ayını beklemek zorunda kaldı.

Robert Lewandowski – Lech Poznan’dan Blacburn’e

2010 yılında Polonya 1. Lig takımlarından Lech Poznan’da forma giyen Robert Lewandowski, o dönem Blackburn Rovers teknik direktörü Samm Allardyce’ın radarına girdi ve oyuncu İngiltere’ye çağrıldı. Ancak yıldız golcü, İzlanda’da 2010 yılında faaliyete başlayan Eyjafjallajokull yanardağının uçuşlarının iptal edilmesi nedeniyle İngiltere’ye gidemedi ve Borussia Dortmund’a transfer oldu.

Bir harf hatası aktarımı engelledi!

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK