Fenerbahçe gurbetçinin makus talihini yendi

Fenerbahçe gurbetçinin makus talihini yendi

40
0
PAYLAŞ

Fenerbahçe gurbetçinin şanssızlığını yendi

Fenerbahçe gurbetçinin şanssızlığını yendi

UEFA Avrupa Ligi D Grubu’nda Eintracht Frankfurt ile karşılaşan Fenerbahçe’yi yerinde takip eden Ali Gülen’in gözlemleri ve maç analizi…

Fenerbahçe gurbetçinin şanssızlığını yendi

FENERBAHÇE ve Eintracht Frankfurt aynı gruba düştüğünde Avrupa’daki Türkler, özellikle Almanya çok heyecanlandı. Son ayların en büyük sorunu bu. Almanlar ve Türkler, Türk-Alman komşular işyerlerinde bunu konuşuyorlardı. Türklerin bir sırrı var “Acaba yine mi kötü biter? Almanlara karşı rezil olur muyuz?” korkusu vardı.

ALMAN disiplini ile örülmüş, son birkaç yıldır üst sıralarda yer alan güçlü ve kaliteli Bundesliga takımıyla bir arada olmak düşündürücüydü. Ancak dün gece Türklerin “Avrupa fobisi” gitmişti. Bunun yerine genç ve yenilenen Bundesliga ekibiyle dişe diş mücadele eden Fenerbahçe’nin yarattığı olumlu atmosfer.

Öyle ki Fenerbahçe sadece Frankfurt’a karşı bir futbol maçı oynamakla kalmıyor, binlerce gurbetçinin de yüreğine su döküyordu. Çılgın ve hatta bu yıl “UEFA’nın en iyi koreografisi yapılmış taraftarı” ünvanını almayı planlayan “kartal sembollü” Frankfurt suskun.
giyinmiş. Eintracht taraftarlarının arasına giren Fenerbahçe ve tribün dört hatta beş bölümünü dolduran taraftarlar sevindi. İş yerindeki Alman arkadaşlarına anlatmak ve onlarla gurur duymak için verdikleri mücadeleyi izliyorlardı. Dünkü Fenerbahçe önlerinde başlarını eğmedi, hatta göğüslerini kaldırdı.

YEBOAH’I SAHADAN SİLİYORLAR GİBİ…

Bir zamanlar Galatasaray gibi yıldızı Yeboah’ın Frankfurt’u tarafından harap edilen bir Fenerbahçe vardı. O maçta, Tugay Yeboah’ı sahadan sildi. Bu maçta sol kanatta Mesut-Ferdi ikilisi Frankfurt’u salladı. 41. dakikada Eintracht Frankfurt golü attı.
Fenerbahçe tribünlerin zirvesindeydi. Avrupalı ​​Türkleri gururlandıran bu futbol umut vericidir. Türk bayrakları, Fenerbahçe formaları, eşarplar ve Atatürk posterleriyle gelen binlerce Türk, dün gece bu gerekçelerle Deutsche Bank Park Stadı’ndan mutlu bir şekilde ayrıldı.

SKOR ne olursa olsun, bir Bundesliga takımı kadar koşan, olduğu kadar mücadele eden, hatta zaman zaman liderliği ele geçiren Fenerbahçe’yi herkes yıllardır özlemiş durumda. Dün gecenin özeti Fenerbahçe’nin sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da çok iş yapabileceğidir. Bundesliga’ya koyarsanız bu Fener ilk 5’i zorlar, gönüllerin galibi olur. Şiddetli taraftarlarıyla ünlü Eintracht Frankfurt, barındırdığı Kanarya’ya karşı atak yapıyorsa, gençlik aşısı var demektir.

Almanya Atatürk Avrupa Eintracht Frankfurt Fenerbahçe Frankfurt Futbol Galatasaray FAN Türkiye UEFA UEFA Avrupa Ligi

Fenerbahçe gurbetçinin şanssızlığını yendi

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK