Galatasaray’ın derdi savunma

Galatasaray’ın derdi savunma

50
0
PAYLAŞ

Galatasaray’ın sorunu savunma

Galatasaray’ın sorunu savunma

Galatasaray’ın savunması endişeli. Fatih Terim, genç ve dinamik takımının hücum verimliliğinden memnun ancak takımın savunmasına yeterince yardımcı olmadığını düşünüyor. Maç tecrübesi bunun çaresi olarak görülüyor.

Galatasaray'ın sorunu savunma

Galatasaray, 2-0 öne geçtiği Trabzonspor maçını 2-2 tamamlayarak, üst üste Kasımpaşa maçından sonra ikinci kez bunu yaşadı.

Gençlerin çoğunlukta olduğu takım, teknik komiteden hücumda iyi notlar aldı. Ancak oyunun özellikle defansif tarafı Fatih Terim ve ekibini memnun edemedi. Terim ve ekibi özellikle ciroların azaltılmasını istiyor. Aynı zamanda tüm oyuncuların takımın savunmasına yardımcı olması gerektiğini vurguluyor. Maç tecrübesi ile bu sorunun aşılacağına inanıyor.

İşte Galatasaray analiz ekibinin tespit ettiği üç kritik hata:

1- Ekip panik halinde

Genç futbolcular yüksek tempolarına rağmen pozisyon kayıpları yaşıyor. Panik ve heyecandan pozisyon kaybedilir, takım savunması bozulur.

2- Topu kontrol edemiyor

Saldırı sonucundaki eksiklikler tespit edildi. Bazı pozisyonlarda hızlı hücum etmek yerine topa hakim olmak, pas sayısını artırmak ve oyuna hakim olmak gerekiyor.

3- Düşük form var

Morutan’ın “topsuz maçta takıma yardımcı olmadığını” söyleyen Terim, Cicaldau ve Kerem’in savunmayı düşünmemesinden yakınıyor. Bazı oyuncuların formda olmadığı da tespit edildi.

Nelson mücadele ediyor

Galatasaray’ın önemli yatırımlarından Victor Nelsson, Trabzonspor’un güçlü hücum hattına karşı kendini test etme fırsatı buldu. İlk golünde ofsaytı bozan genç futbolcu, ikinci yarıda tek pozisyonda top kaçırarak maçı 5 top kaybıyla tamamladı. Dane henüz Luyindama ile istenilen uyumu yakalamış değil.

Yüzde düşer

Topa sahip olma yüzde 62 ve yüzde 64 üstünlüğe sahip olan Giresunspor ile Hatay’ın maçlarını Galatasaray kazandı. Bu oranın yüzde 53 gibi görece düşük kaldığı Kasımpaşa ve yüzde 38’e düştüğü Trabzonspor maçları berabere tamamlandı.

Halil kazandı

Fatih Terim, Halil Dervişoğlu’nun performansından çok memnun. Süper Lig rekortmeni Mbaye Diagne ve büyük beklentilerle transfer olan Mostafa Mohamed’in formasını kapatan Halil, Trabzonspor’a gol atamamasına rağmen başarılı bir futbol sergiledi. Koşuları, hücum presleri ve paslarıyla beğeni topladı. Teknik ekip, şutu çizgiden çekilen genç oyuncuyu tebrik etti.

Fatih Terim'in Galatasaray'da sitem ettiği kriz çözüldü ilginizi çekebilir Fatih Terim’in Galatasaray’da sitem ettiği kriz çözüldü

Galatasaray’ın sorunu savunma

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK