Hikmet Karaman: ‘Milli Takım tek adamın yöneteceği bir yer değil’

Hikmet Karaman: ‘Milli Takım tek adamın yöneteceği bir yer değil’

42
0
PAYLAŞ

Hikmet Karaman: ‘Milli Takım tek adamın yöneteceği bir yer değil’

Hikmet Karaman: ‘Milli Takım tek adamın yöneteceği bir yer değil’

Yukatel Kayserispor, Hatayspor ile oynayacakları maç için hazırlıklarını sürdürürken; Teknik direktör Hikmet Karaman basına yaptığı açıklamada, “Milli takımlar bir adamın yönetebileceği bir yer değildir. Yönetemez. Yönetmek imkansız. Kulüp takımlarında bile yeterli değiliz” dedi.

Hikmet Karaman: 'Milli Takım tek adamın yöneteceği bir yer değil'

Süper Lig’in 5. haftasında oynanan Hatayspor deplasman maçı için hazırlıklarına devam ediyorlar. Antrenör Hikmet Karaman yönetimindeki kulüp tesislerinde toplanan futbolcular, düz koşunun ardından topla çalıştı. Eğitimin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Hikmet Karaman; Deplasmanda Hatayspor’dan 3 puanla dönmek istediklerini belirten, “Yalnızca sakat oyuncuların aramıza katılması yeterli değil. Örneğin Mensah’ın kendisi ‘Tam hazır değilim’ diyor. Yani sakat oyuncuların dönüşü. takım yüzde yüz hazır demek değil 3-4 hafta içinde hazırlanabiliyor maalesef Türkiye’de sağlık ekibinden sonra takıma veriliyor.Aslında o tedavi sürecinde oyuncu gelmeli takım yüzde 100 hazır.Takım söz konusu olduğunda, fiziksel, taktik, oyuncunun sakatlığının iyileşmesi, sonrası her zaman bir süreç.Umarım o süreci oyuncularımızla birlikte atlatıp daha iyi bir takım olmamız gerekiyor. .Futbol için daha fazlasını yapmalıyız.Son oynadığımız oyunda o kadar çok güzel hamle var ki, bir hamle yaptığımız tüm hamleleri bir anda sıfıra indirebiliyor.Bizim işimiz onları geliştirmek. Hatayspor maçı dün oynamayan arkadaşlarımız antrenman yaptı, onlara izin verdik. kim oynuyor. Bugün hepimiz birlikteyiz. Bu nedenle Pazar gününe kadar yüzde 100 hazır olup orada 3 puanımızı alıp dönmek istiyoruz.”

“TEK ADAM TARAFINDAN YÖNETİLECEK BİR YER DEĞİLDİR”

Şenol Güneş’in Milli Takım’dan ayrılmasını değerlendiren Karaman, “Şenol Hoca da çalışırken çok yalnızdı ve takım arayışına girdi. Tanıştığı insanlar vardı. Louis Van Gaal’a bakıyorsun, asistanlarına bakıyorsun; Mancini’ye bakıyorsun, asistanlarına bakıyorsun. Bunu söylerken oradaki arkadaşları rencide etmek adına değil. Milli takımlar bir adamın yönetebileceği bir yer değildir. Yönetemez. Yönetmek imkansız. Kulüp takımlarında bizler bile yeterli değiliz. Ekibimizde ne kadar iyi insan olursa, katkı o kadar büyük olur. Dolayısıyla milli takımlarda bu daha üst seviyede olmalı” dedi.

A Milli Takım Futbol Güneş Hatayspor Karaman Kayserispor oyuncu pazarı Sağlık Şenol Güneş Süper Lig Türkiye Van

Hikmet Karaman: ‘Milli Takım tek adamın yöneteceği bir yer değil’

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK