Jean-Pierre Adams’ın 39 yıllık çilesi bitti!

Jean-Pierre Adams’ın 39 yıllık çilesi bitti!

46
0
PAYLAŞ

Jean-Pierre Adams’ın 39 yıllık çilesi sona erdi!

Jean-Pierre Adams’ın 39 yıllık çilesi sona erdi!

Nimes, Nice ve Paris Saint Germain’deki kariyerinin ardından basit bir ameliyat geçiren Senegalli-Fransız futbolcu Jean-Pierre Adams, anestezi hatası nedeniyle komada kaldığı kabusa son verdi.

Jean-Pierre Adams'ın 39 yıllık çilesi sona erdi!

Milyonlarca avronun, şişirilmiş sözleşmelerin olmadığı zamanlarda bir Jean-Pierre Adams vardı. Senegal’de doğan bu defans, Fransa’nın Nimes kentinde oynadı ve ardından Nice ve Paris Saint-Germain için oynadı. 1972 yılında ilk kez sırtında taşıdığı Fransız Milli Takımı ile 22 maça çıktı. 1982’de kariyerine son verdikten sonra, Adams koçluk yapmayı hayal etti ve futbol kariyerinden dolayı diz yaralanması nedeniyle bıçak altına yattı.

SONUNDA BARIŞTA

Jean-Pierre Adams eşiyle yaptığı son görüşmede “Basit bir ameliyat” dedi. Ancak o dönemde sağlık çalışanlarının önemli bir kısmı grevde olduğu için iş acemilere bırakıldı. Birkaç saat sonra gülmek ve eğlenmek için bekleyen Adams, anestezi hatasından bir türlü uyanamadığı bir uykuya daldı. Ve bu uyku, 6 Eylül 2021’de 73 yaşında son nefesini verdiği ana kadar devam edecekti. Hayat bir başkasının hatası ve olmayan bir kariyerle son bulacaktı.

EŞİ HİÇ YALNIZ KALMADI

Jean-Pierre Adams, 1969’da Bernadette Adams ile evlendi ve aynı yıl 1976’da Laurent ve Frederic adında iki oğlu oldu. Son ana kadar eşiyle birlikte olan Bernadette, “Jean-Pierre bir köpek havladığında hissedebilir, koklayabilir ve duyabilir, sadece göremez” dedi. Bernadette Adams, bazı çevrelerin eşine sunduğu ötenazi teklifini her zaman reddetmiş ve sonuna kadar direnmiştir.

ameliyat Fransa köpek Nice Paris Paris Saint Germain Sağlık Senegal

Jean-Pierre Adams’ın 39 yıllık çilesi sona erdi!

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK