Rövanşa hazır ol Türkiye!

Rövanşa hazır ol Türkiye!

22
0
PAYLAŞ

Türkiye rövanşına hazır olun!

Türkiye rövanşına hazır olun!

Crescent-Stars, Dünya Kupası elemelerine Hollanda’nın 4-2’lik galibiyetiyle başladı. O zamandan beri birçok şey değişti. Van Dijk geri döndü, muhalefet formunu koruyor ve Van Gaal takımı devralıyor. Gözü liderlikte.

Türkiye rövanşına hazır olun!

Türkiye, 2022 Dünya Kupası Avrupa Eleme Grubu G’de ilk yarıyı lider tamamladı. Hilal 11 puanla Hollanda ve Norveç’in 10’ar puanla önünde yer alıyor. Grupta ikinci etap maçları yarın başlıyor ve rakibimiz belki de önümüzde en büyük engel Hollanda. Oranges ile ilk maçımızı Mart 2021’de 4-2 kazandık. O zamandan beri çok şey değişti. Hollanda eskisinden daha güçlü. Türkiye kötü EURO 2020 serüveni ile motivasyonunu kaybetti. Portakallar, rövanş keskinleşti ve daha tehlikeliydi. Son duruma bakalım.

İPLER ARTİK VAN GAAL’DE

Hollanda, çok eleştirilen teknik direktör Frank de Boer’in ardından direksiyonu 70’lerin kurdu Louis Van Gaal’a emanet etti. Van Gaal sert, disiplinli ve başarılı bir öğretmendir. Kötü günler geçiren ülkeyi motive eden yaşlı kurdun arkasında büyük destek var.

4-2 UNUTMADIK

Turuncular, Türkiye’ye 4-2’lik mağlubiyetlerini de unutmadı. Türkiye maçıyla ilgili medyada büyük bir kampanya var. Türkiye’nin zaferinin liderliğe kapı açacağı ve rövanşın alınması gerektiği vurgulandı. Tribünlerin doldurulması için çağrılar yapılıyor.

VAN DIJK GERİ DÖNDÜ; FORMLAR

Hollanda, dünyanın en önemli defans oyuncularından biri olarak gösterilen ve ilk maçta forma giymeyen Virgil van Dijk’in dönüşüne sevindi. Virgil Van Dijk yarın bize karşı oynayacak. Depay ve Wijnaldum takımının yıldızları da çok formda.

LİDERLİK İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Grup liderleri, doğrudan Dünya Kupası elemelerinde 2022 Katar vizesi alacaklar. 10 grubun ikincisi ve UEFA Uluslar Ligi’nden iki ülke kendi aralarında mini bir turnuva oynayacak ve kazanan üç kişiye vize verilecek. İkincilik yolunun zorluğu, grubu lider olarak bitirmenin önemini de artırıyor.

Türkiye rövanşına hazır olun!

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK