Şenol Güneş’in yerine iki aday… Yabancı hoca düşünülmüyor

Şenol Güneş’in yerine iki aday… Yabancı hoca düşünülmüyor

34
0
PAYLAŞ

Şenol Güneş’in yerine iki aday… Yabancı öğretmen sayılmıyor

Şenol Güneş’in yerine iki aday… Yabancı öğretmen sayılmıyor

Şenol Güneş’in Türkiye Milli Futbol Takımı’ndaki görevi resmen sona ererken adaylar da konuşuluyor. İki aday öne çıkarken, Yönetim Kurulu’nda yabancı öğretmen konusu gündeme geldi. Ancak çoğunluğun görüşü alındıktan sonra bu konu rafa kaldırıldı.

Şenol Güneş'in yerine iki aday... Yabancı öğretmen sayılmıyor

Şenol Güneş’in A Milli Futbol Takımı’ndaki görevi sona erdi. Avrupa Şampiyonası’ndan gol yemeden döndükten sonra eleştiri oklarına hedef olan Şenol Güneş, Hollanda’ya mağlup olmasının ardından istifaya davet edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’daki genel merkezinde dün ve bugün yapılan görüşmelerin ardından taraflar yolların ayrılması konusunda el sıkıştı. Şenol Güneş’in ardından antrenörlük konusu da konuşuldu. TFF yönetiminde yabancı öğretmen konusu gündeme gelse de yöneticilerin çoğu yerel bir isimden yana olduklarını belirtmiş ve bu konuyu rafa kaldırmıştır.

İki aday öne çıktı

İlk aday, mevcut bir takımı çalıştırmayan Okan Buruk ve Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay gündeme geldi. Bu isimlerle görüşecek olan yöneticiler, önümüzdeki günlerde Milli Takımın Teknik Direktörünü belirleyecek.

TFF Yönetimi’nin kafasında iki farklı plan var. Anlaşmaya varılması planlanan isimler, Dünya Kupası Elemeleri’nde grupta kalan 4 maç üzerinden ilk kez teklif edilecek. Dünya Kupası’na katılım durumunda sözleşme yenilenecektir. Vatandaşlar gruptan ayrılamazlarsa bu sefer farklı bir yol haritası çizilecek.

son dakika |  A Milli Takım'da Şenol Güneş dönemi sona erdi ilginizi çekebilir son dakika | A Milli Takım’da Şenol Güneş dönemi sona erdi

Şenol Güneş’in yerine iki aday… Yabancı öğretmen sayılmıyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK