Sivas Valiliği ile TFF arasında ‘Çocuk taraftar’ krizi

Sivas Valiliği ile TFF arasında ‘Çocuk taraftar’ krizi

27
0
PAYLAŞ

Sivas Valiliği ile TFF arasında ‘çocuk destekçi’ krizi

Sivas Valiliği ile TFF arasında ‘çocuk destekçi’ krizi

Sivasspor’a taraftar kültürü oluşturmak için çocuklara yönelik başlatılan Sivas Valiliği’nin projesi TFF ile krize neden oldu.

Sivas Valiliği ile TFF arasında 'çocuk destekçi' krizi

Geçen hafta Demir Grup Sivasspor ile Göztepe arasında oynanan maçta Sivas Valiliği’nin başlattığı ‘Takımı Destekleyen Minik Yiğitler’ projesi kapsamında PCR testi yapılan 217 küçük çocuk maçı izleyerek takımlarına destek oldu. stantlarda. Ancak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), bu uygulamayı salgın önlemlere uymama ve kaçak seyirci olarak nitelendirerek kulübe 100 bin lira para cezası verdi.

Sivas Valiliği konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak duruma tepki gösterdi.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemizi Süper Lig’de temsil eden Demir Grup Sivasspor’a destek vermek amacıyla 3 sezon önce sosyal bir proje olarak başlatılan ‘Minik Yiğidolar Takımı Destekliyor’ projesi , ve hayran kültürü yaratmak için bu yıl da devam ediyor. Bu sezon öğrenciler, Sivas Valiliği himayesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinasyonunda Demir Grup Sivasspor’un evlerinde oynadığı maçlara götürülüyor.

Salgın önlemleri kapsamında PCR testi yapılmış 12 yaş üstü öğrencilerimiz test sonuçlarına göre stadyumda yerlerini alıyor. Ancak 29.08.2021 tarihinde Demir Grup Sivasspor ile Göztepe arasında oynanan Süper Lig maçında talep edilen salgın tedbirlerine uyulmasına rağmen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından seyircilerin kural dışı katılımı nedeniyle ceza uygulandı.

Bu ceza Sivasspor Kulübümüze karşı değil; Sivasspor taraftarlarına, oluşturulmaya çalışılan taraftar kültürüne, sınıf dışı öğrenme etkinliklerine verilen bir cezadır. Bu cezanın maddi bedeli şehrimizin gözbebeği Sivasspor tarafından değil, tarafımızca karşılanacak olup, manevi yansımalarını siz değerli kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

TFF’nin bu yanlış karardan bir an önce döneceğine inanıyoruz.

Sivasspor'dan Türkiye'ye 700 puan ilginizi çekebilir Sivasspor’dan Türkiye’ye 700 puan

Avrupa Çocuk Futbolu Göztepe para Sivas Sivasspor Süper Lig FAN TFF Türkiye UEFA

Sivas Valiliği ile TFF arasında ‘çocuk destekçi’ krizi

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK