Amazon fiziksel mağaza açma planları yapıyor

Amazon fiziksel mağaza açma planları yapıyor

36
0
PAYLAŞ

Amazon fiziksel mağazalar açmayı planlıyor

Amazon fiziksel mağazalar açmayı planlıyor

ABD’nin önde gelen medya kuruluşlarından Wall Street Journal, dijital alışveriş platformu Amazon’un büyük perakende mağazaları açmayı planladığını belirtti.

Amazon fiziksel mağazalar açmayı planlıyor

Wall Street Journal, Amazon.com’un ABD’nin bazı bölgelerinde fiziksel perakende mağazaları açacağını özel haberinde duyurdu. Amazon’da konuyla ilgili bazı kaynaklar, birçok farklı markanın farklı ürün çeşitleriyle büyük bir mağaza açmayı planladıklarını duyurdu.

Bu mağazaların ev eşyası, giyim, elektronik ve diğer kategorilerdeki ürünleri satacağı kaydedildi. Amazon’un bir süredir bu alanda yatırım yapmaya ve atılım yapmaya istekli olduğunu açıklayan kaynaklar, “Amazon’un ilk mağazaları Ohio ve California’da açılacak. Her mağaza yaklaşık 2.000 metrekare olacak. Popüler tüketim malları markalarının ürünleri mağazada satılacak” dedi.

Hangi markaların tercih edileceğine henüz karar verilmezken, Amazon’un kendi logosunu kullanarak ürettiği ürünlerin de satılacağı belirtildi. Amazon kendi markasını kullanarak giysi, mobilya, pil ve elektronik cihazlar üretiyor. Corona virüsü nedeniyle gelirlerini ve satışlarını artıran Amazon, artık ABD’deki en büyük giyim satış noktası olarak biliniyor.

1994 yılında internette kitap satmak için bir platform olarak kurulan Amazon, kısa sürede büyümüştür. Şirket, farklı noktalarda farklı markalar altında mağazalar açsa da ilk defa bu kadar farklı ürüne sahip bir mağaza için harekete geçti.
Jeff Bezos gayrimenkule doyamıyor: 23 milyon dolarlık bir yatırım daha ilginizi çekebilir Jeff Bezos gayrimenkule doyamıyor: 23 milyon dolarlık bir yatırım daha

Amazon'dan aşılı çalışanlara 2 milyon dolar ödül ilginizi çekebilir Amazon’dan aşılı çalışanlara 2 milyon dolar ödül Amazon ofise dönüşü geciktiriyor ilginizi çekebilir Amazon ofise dönüşü geciktiriyor

Amazon fiziksel mağazalar açmayı planlıyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK