Çin’den “uygar” internet sitesi kararı

Çin’den “uygar” internet sitesi kararı

51
0
PAYLAŞ

Çin’in “medeni” web sitesi kararı

Çin’in “medeni” web sitesi kararı

Çin, haber siteleri ve diğer çevrimiçi platformlar üzerindeki kontrolünü güçlendirerek ve onları temel sosyalist değerleri teşvik etmeye teşvik ederek “uygar” interneti destekleme çabalarını hızlandıracağını duyurdu.

Çin'in

Devlet kontrolündeki Xinhua haber ajansının bildirdiğine göre, eyalet konseyinin yönergesi, iktidardaki Komünist Parti ve başarıları hakkında eğitimi iyileştirmek için siber uzayın kullanılması çağrısında bulunacak.

Yıllarca süren kontrolsüz büyüme ve hızlı değişimin ardından, Çin’in düzenleyicileri teknoloji, eğitim ve eğlence gibi çeşitli sektörlere daha sıkı kontroller uygulayarak toplum üzerindeki kontrollerini güçlendirmeye çalıştılar.

PLATFORMLAR ÖZ DİSİPLİN GELİŞTİRMELİDİR

Danıştay tarafından açıklanan yönergeye göre, “tarihsel nihilizme” yani geçmişi kullanarak iktidar partisi liderliğini sorgulamaya veya “kaçınılmazlığı” sorgulamaya yönelik tüm girişimlere karşı net bir tavır alınması gerektiği belirtildi. Çin sosyalizminin ” ve iyi ahlaki değerleri desteklemektedir.

Açıklamaya göre, çevrimiçi platformlardaki davranış normlarının temel sosyalist değerler doğrultusunda etik ve kurallar geliştirilerek güçlendirilmesi gerektiği belirtildi. Yönergeye göre, gençlerin interneti “doğru” ve “güvenli” kullanmaları için çaba gösterilmesi gerektiği de belirtildi.

Buna göre internet platformlarının öz disiplin geliştirmesi gerekecek ve canlı yayın gibi içerik platformları üzerinde denetim güçlendirilecektir.

büyüme canlı çin haberleri internet teknolojisi

Çin’in “medeni” web sitesi kararı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK