Teknolojide yeni devir: Cüzdanlar tarih oluyor

Teknolojide yeni devir: Cüzdanlar tarih oluyor

38
0
PAYLAŞ

Teknolojide yeni dönem: Cüzdanlar tarih oldu

Teknolojide yeni dönem: Cüzdanlar tarih oldu

Dijitalleşme çağında artık mobil uygulamalar hayatın tamamını kapsamaya başlamıştır. Apple, yeni sürümü sayesinde kullanıcılarının cüzdanlarını bırakmasını hedefliyor. Buna göre; Bir uygulama sayesinde kredi kartları, ehliyet, kimlik kartları ve hatta şirketlerin giriş kartlarına cep telefonlarından ulaşılabiliyor.

Teknolojide yeni dönem: Cüzdanlar tarih oldu

1997 yazında, dünyanın en çok izlenen dizilerinden biri olan Seinfeld’in yazarlar odasında Bay Feresten, Jerry Seinfeld’e cüzdanların tarih olduğunu söyledi.

2021 yılına gelindiğinde, bu söz gerçeğe dönüşmeye daha da yaklaşıyor.

Küresel salgının yarattığı ‘hiçbir şeye dokunmama korkusu’ sayesinde temassız ödemeler artık daha popüler, cep telefonu kullanımı her geçen gün artıyor…

2025 MOBİL ÖDEME YILI OLACAK

ABD’nin önde gelen araştırma firmalarından e-Marketer’a 2020’de mağaza içi mobil ödemelerin yüzde 29 arttığını duyurdu. Şirket ayrıca 2025 yılına kadar akıllı telefon kullanıcılarının yarısından fazlasının mobil ödeme yöntemlerini kullanmaya başlayacağını belirtti. telefonlarından.

Artık cep telefonları sayesinde ehliyet, kimlik, kredi kartı ve hatta kapı giriş kartları tek bir cihazda toplanabiliyor.

Apple, yeni sürümü iOS 15’in yeniliklerini duyurdu.

Buna göre ehliyet ve nüfus cüzdanı cep telefonuna yüklenerek oradan kullanılabilir. ABD’de 8 eyalette başlayan uygulama sayesinde insanlar sadece telefonları ile rahatlıkla dışarı çıkabilecekler.

Yeni uygulama ile iPhone’un Cüzdan uygulamasına doğrudan ehliyet ve kimlik kartı eklenebiliyor.

IPHONE’LARDA KULLANILACAK

Uygulamanın kısa sürede tüm dünyada kullanılması hedefleniyor. Apple, 2022 yılında uygulamanın yeni eyaletlerde kullanıma sunulacağını duyurdu.

Yeni uygulama ile ehliyet ve kimlik kartı doğrudan iPhone’un Cüzdan uygulamasına taranacak ve eklenebilecek. Böylece cüzdan taşımak geçmişte kalacak.

Jeff Bezos 'ölümsüzlüğü bulmaya' yatırım yapıyor ilginizi çekebilir Jeff Bezos ‘ölümsüzlüğü bulmaya’ yatırım yapıyor Apple'ın açığını buldu, servet kazanıyor ilginizi çekebilir Apple’ın açığını buldu, servet kazanıyor

ABD Akıllı Telefon Apple Akıllı Cep Telefonu Ehliyet iPhone Jeff Bezos Para Teknolojisi Uygulaması

Teknolojide yeni dönem: Cüzdanlar tarih oldu

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK