TikTok, kullanıcılarına ruh sağlığı desteği sağlayacak

TikTok, kullanıcılarına ruh sağlığı desteği sağlayacak

52
0
PAYLAŞ

TikTok kullanıcılarına ruh sağlığı desteği sağlayacak

TikTok kullanıcılarına ruh sağlığı desteği sağlayacak

TikTok, zihinsel sağlık sorunları ve intihar düşünceleriyle mücadele eden kullanıcılara yardımcı olacak bir dizi yeni özellik duyurdu.

TikTok kullanıcılarına ruh sağlığı desteği sağlayacak

Özellikler, yeme bozuklukları ile mücadele eden insanları desteklemek için kılavuzları içerir. Ayrıca, “intihar” gibi terimleri aradıklarında kullanıcıları desteğe yönlendiren bir yanıt özelliği de yeni güncellemeler arasında yer alıyor.

Duyuruda TikTok şunları söyledi: “Topluluğumuzu derinden önemsiyoruz ve her zaman sağlıklarını desteklemek için yeni yollar arıyoruz. Bu nedenle, insanların ihtiyaç duyduklarında TikTok’ta kaynak bulmasını kolaylaştırmak için ek adımlar atıyoruz.”

İHTİYAÇ OLANLAR İÇİN KRİZ HATTI

Şirketin önümüzdeki aylarda küresel olarak kullanıma sunulacağını söylediği yeni kaynaklar, yeme bozuklukları hakkında genişletilmiş bir kılavuz ve kullanıcıları intihar gibi terimleri aramaları durumunda desteklemeye yönlendirecek özellikler içeriyor.

TikTok, rakip sosyal medya platformları gibi, kullanıcılarının, özellikle de gençlerin ruh sağlığı üzerindeki etkisi nedeniyle yoğun bir inceleme altına alındı.

TikTok’un duyurusu, Facebook’un iç araştırmasının bir sızıntısıyla geldi. Rapora göre şirket, uygulamanın genç kullanıcılarının ruh sağlığı üzerindeki etkisini en az iki yıldır inceliyor. Araştırmalar, platformun kullanıcıların çoğuna, özellikle de genç kızlara zararlı olduğunu defalarca ortaya koydu.

SOSYAL MEDYA GENÇLERİ OLUMSUZ ETKİLİYOR

Uzun bir açıklamada Instagram, The Wall Street Journal tarafından ortaya çıkarılan araştırmaların varlığını kabul etti, ancak hikayenin sınırlı bir dizi bulguya odaklandığını ve kendilerini olumsuz sunduğunu söyledi. Sosyal medya platformu ayrıca araştırmanın hazır olduğunu ve gençlerin üstesinden gelebilecekleri karmaşık, zor sorunları anlama konusundaki kararlılıklarını gösterdiğini iddia etti.

Education Policy Institute ve The Prince’s Trust tarafından bu yılın başlarında yayınlanan bir raporda, gençlerin zihinsel sağlıklarının yoğun sosyal medya kullanımından zarar gördüğü ortaya çıktı.

Şirket içindeki araştırmanın detayları sızdırıldı: Instagram gençlerde depresyona neden oluyor ilginizi çekebilir Şirket içindeki araştırmanın detayları sızdırıldı: Instagram gençlerde depresyona neden oluyor Facebook'ta vakit geçirmek depresyona neden oluyor ilginizi çekebilir Facebook’ta vakit geçirmek depresyona neden oluyor Instagram yeme bozukluğu olan kullanıcılarından özür diledi ilginizi çekebilir Instagram yeme bozukluğu olan kullanıcılarından özür diledi

TikTok kullanıcılarına ruh sağlığı desteği sağlayacak

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK