Tüm dünyada Instagram çöktü

Tüm dünyada Instagram çöktü

22
0
PAYLAŞ

Instagram tüm dünyada çöktü

Instagram tüm dünyada çöktü

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, küresel bir giriş sorunu yaşıyor. Binlerce kullanıcının Instagram’a erişemediği belirtildi.

Instagram tüm dünyada çöktü

Ünlü sosyal medya platformu Instagram’a bir süredir erişim sağlanamadığı belirtildi.

Kesinti izleme sitesi Downdetector’a göre, dünya çapında binlerce insan Instagram’a erişmekte sorun yaşıyor. ‘#instagramdown’ hashtag’i Twitter’da hızla popüler oldu.

Kesintinin nedeni belirsizliğini korurken, sorun bildirenlerin yüzde 51’i uygulamaya erişemediklerini, yüzde 29’u sunucu sorunları olduğunu ve yüzde 21’i Instagram web sitesinde sorun yaşadıklarını söyledi.

IOS VE ANDROID’DE BENZER SORUNLAR

Kesintinin hem IOS hem de Android işletim sistemlerini kullanan kişilerde görüldüğü vurgulandı.

Instagram Hikayelerine yeni resim veya video yüklemeye çalışan kullanıcılar, “Bir şeyler ters gitti, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz” şeklinde bir hata mesajı aldıklarının altını çizdi.

Facebook ve Instagram henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Facebook'tan tartışmalı şifreleme hamlesi: WhatsApp, Instagram ve Messenger mesajları tehlikede ilginizi çekebilir Facebook’tan tartışmalı şifreleme hamlesi: WhatsApp, Instagram ve Messenger mesajları tehlikede Instagram'dan kullanıcılara güvenlik uyarısı ilginizi çekebilir Instagram’dan kullanıcılara güvenlik uyarısı

Instagram tüm dünyada çöktü

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK