Twitter’dan Nicki Minaj’a ayrıcalık: Aşılar hakkında yanıltıcı bilgiler veren tweet’leri engellenmedi

Twitter’dan Nicki Minaj’a ayrıcalık: Aşılar hakkında yanıltıcı bilgiler veren tweet’leri engellenmedi

74
0
PAYLAŞ

Nicki Minaj’a Twitter ayrıcalığı: Aşılar hakkında yanıltıcı bilgi veren tweetleri engellenmiyor

Nicki Minaj’a Twitter ayrıcalığı: Aşılar hakkında yanıltıcı bilgi veren tweetleri engellenmiyor

Twitter, COVID-19 aşıları hakkında yanıltıcı bilgiler içeren tweet’leri etiketlemeyi taahhüt etmiştir; ancak şirket geçtiğimiz günlerde Nicki Minaj’ın aşının kuzeninin arkadaşını iktidarsız hale getirdiğini iddia eden tweetlerinin kuralları ihlal etmediğini söyledi.

Nicki Minaj'a Twitter ayrıcalığı: Aşılar hakkında yanıltıcı bilgi veren tweetleri engellenmiyor

Pandemi ile birlikte sosyal medya platformları aşılar ve virüsler hakkında yanıltıcı bilgilerin yayılmasını önlemek için mücadele etmeye başladı.

Twitter, COVID-19 aşıları hakkında yanıltıcı bilgiler içeren tweet’leri etiketlemeyi taahhüt etmiştir; ancak şirket geçtiğimiz günlerde Nicki Minaj’ın aşının kuzeninin arkadaşını iktidarsız hale getirdiğini iddia eden tweetlerinin kuralları ihlal etmediğini söyledi. Nicki Minaj’ın tweetlerinin aksine, COVID-19 aşısının erkeklerde veya kadınlarda doğurganlık sorunlarına neden olabileceğine dair bilinen hiçbir bilimsel kanıt yok.

Minaj, 22.6 milyon takipçisine tweet attı, “Trinidad’daki kuzenim aşı olmayacak çünkü arkadaşı aldı ve iktidarsızlaştı. Testisleri şişmiş. Arkadaşının evlenmesine haftalar vardı, şimdi kız düğünü iptal etti. Bu yüzden sadece dua edin ve kararınızdan memnun olduğunuzdan emin olun.”

VERMEYİ YENİDEN DÜŞÜNÜN

Minaj, takipçilerine bu bilgilere dayanarak aşı yaptırma kararlarını düşünmeleri gerektiğini söylese de konunun gerçeği ile ilgili bir açıklama gelmedi.

The Verge adlı teknoloji şirketinin Twitter sözcüsü, Minaj’ın tweetlerinin Twitter kurallarını ihlal etmediğini yazdı. Bu arada Minaj, aşı hakkında birçok tartışmalı tweet attı.

Twitter, COVID yanlış bilgilerinin platformda yayılmasını önlemek için birçok önlem alıyor. Platform, Ağustos ayında insanların COVID yanlış bilgilerini bildirmesine olanak tanıyan yeni bir özellik başlattı.

Minaj’ın tweet’i şu anda COVID-19 aşısı hakkında hiçbir bilimsel bilgi içermiyor, ancak Twitter’ın Birdwatch programındaki kişiler, tweet’in potansiyel olarak nasıl yanıltıcı olabileceğine dair bir düzineden fazla not bıraktı. Bununla birlikte, Birdwatch şu anda hala sınırlı deneme aşamasındadır, yani Twitter kullanıcılarının önemli bir çoğunluğu bu doğrulama kontrollerini göremez.

Shang-Chi yıldızının stok fotoğraf geçmişi Twitter'ı vurdu ilginizi çekebilir Shang-Chi yıldızının stok fotoğraf geçmişi Twitter’ı vurdu Twitter yeni özelliğini duyurdu ilginizi çekebilir Twitter yeni özelliğini duyurdu Twitter'dan itiraf: 'Birkaç sahte hesaba mavi tik verdik' ilginizi çekebilir Twitter’dan itiraf: ‘Birkaç sahte hesaba mavi tik verdik’

Nicki Minaj’a Twitter ayrıcalığı: Aşılar hakkında yanıltıcı bilgi veren tweetleri engellenmiyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK